Škodovka sa prezentuje ako racionálne auto, pre racionálnych ľudí. Potvrzduje to aj slogan „Simply clever“. A ako zaujať racionálnych ľudí? Číslami! Čím vyššie, tým lepšie! Nový Superb Combi III. generácie je opäť dlhší (+23 mm), vzadu ponúka viac priestoru pre nohy (+160 mm), vnútorný priestor narástol aj do šírky (+40 mm) a podľa väčšiny ľudí sa zlepšil aj jeho dizajn (ten v číslach vyjadríme len ťažko). Všetko sú to pekné parametre, ale ten podstatný tam chýba! Určite viete, o ktorom hovorím...

 

Áno, je to veľkosť batožinového priestoru! Nový Superb Combi ho má opäť väčší a fakt začína konkurovať úžitkovým vozidlám! Kufor v základnom stave ponúka ohromných 660 litrov, po sklopení sedadiel takmer dva kubíky priestoru (presne 1 950 litrov)! Sen všetkých sťahovákov, chalupárov, rybárov, cyklistov, snowboardistov, lyžiarov... alebo nie? :)

 

Objem 660 litrov (po sklopení až 1 950 litrov)

Podľa Škodovky ide o najväčší kufor v triede (automobilka radí Superb do strednej triedy), nie len my ju však vidíme o triedu vyššie. Kufor oproti predchodcovi narástol o 27 litrov. Po sklopení sedačiek dokonca o 85 litrov. Do historicky najväčšieho kombi Škoda naložíte aj veľmi dlhé predmety (3,1 metra), vďaka sklápaniu sedadla spolujazdca. Kde bola Škoda Superb Combi, keď som sa sťahoval? :-)

 

Vráťme sa k „Simply Clever“. Nový Superb Combi ponúka až 31 „Simply Clever“ riešení, z toho desať z nich môžeme nájsť v obrovskom kufri. Tu je ich zoznam:

 

Simply Clever riešenia v batožinovom priestore

1 Virtuálny pedál
2 Elektrické ovládanie piatych dverí
3 Tip-To-Close
4 Dvojitá podlaha kufra
5 „Inteligentná“ krycia roleta
6 Multifunkčné vrecko
7 Sklopné háčiky
8 Sieťový program
9 Vyberateľné LED svietidlo
10 Jednoduché sklápanie zadných sedadiel

 

Superb Combi môže byť akýkoľvek, všetci budú aj tak riešiť len kufor

Rovnako ako verzia liftback, môže byť aj nová ŠKODA Superb Combi prvýkrát na želanie vybavená takzvaným virtuálnym pedálom pre bezdotykové otváranie elektricky ovládaných piatych dverí pomocou gesta. K otvoreniu piatych dverí postačí jednoduchý pohyb nôh pod zadným nárazníkom. Táto funkcia pracuje v kombinácii so systémom bezkľúčového zamykania a štartovania KESSY.

 

Premiéru v novej generácii modelu ŠKODA Superb Combi má aj praktická funkcia Tip-To-Close pre zjednodušenie zatvárania elektricky ovládaných piatych dverí. Stačí krátko zatiahnuť za piate dvere a tie sa začnú zatvárať. V kombinácii elektricky ovládaných piatych dverí a KESSY je možné piate dvere zatvoriť aj pomocou diaľkového ovládania.

 

Operadlá zadných sedadiel sa v Superbe Combi novej generácie sklápajú po odistení páčky v batožinovom priestore. 

 

Najvyššie praktické využitie ponúka v novej generácii modelu ŠKODA Superb Combi variabilne nastaviteľná dvojitá podlaha batožinového priestoru. S touto pohyblivou podlahou možno batožinový priestor rôzne rozdeľovať a prispôsobiť tak aktuálnym požiadavkám. Systém okrem toho vytvoril aj jeden praktický odkladací priestor. Kryciu roletu batožinového priestoru možno uložiť pod dvojitú podlahu.

 

Krycia roleta je koncipovaná ako tzv. rolo s medzipolohou - stačí ľahký dotyk a kryt sa automaticky zavinie. Ak je Superb Combi vybavený aj elektricky ovládanými piatymi dverami, resp. virtuálnym pedálom, disponuje roleta navyše aj automatickým odblokovaním. Roleta sa pri otvorení piatych dverí automaticky posunie o jeden stupeň vzad, aby uľahčila nakladanie batožiny.

 

Praktické je tiež nové multifunkčné vrecko. To sa nachádza pod krycou roletou a je možné doň uložiť napríklad kabát.

 

Štyri sklopné háčiky v batožinovom priestore umožňujú napríklad bezpečný prevoz nákupných tašiek. Užitočným doplnkom je aj sieťový program. Náklad v prípade potreby zaistí jedna horizontálna sieť a dve siete vertikálne. V batožinovom priestore sa nachádza tiež vyberateľné LED svietidlo, ktoré je možné používať aj mimo vozidla. V držiaku v automobile sa počas jazdy automaticky dobíja.

 

Novú Škodu Superb Combi predstavia v septembri, na 66. ročníku autosalónu IAA vo Frankfurte nad Mohanom v Nemecku. V rovnakom mesiaci začne aj predaj prvých kusov.

 

Zdroj: tlačová správa