Lancia Delta Integrale 16V

V južnom Holandsku žije náš sen! Takto som označil email, ktorý som adresoval kolegovi po tom, čo som našiel túto nádhernú legendu Lanciu Delta Integrale 16V na stránkach nášho nového partnerského autowebu speedhnuters.com. Majiteľom tejto krásky je človek menom Dieter Verboven a jeho Grale je daily ride, teda auto na denné použitie. Veľký rešpekt a trošku aj závisť. Fotečky má zas na starosti Kevin Reakelboom.

Detaily, ktoré nás zabily, sú karbónové obklady palubovky a stredovej konzoly a nápis na priehradke pred spolujadcom: "Sadni si, zavri si hubu a drž sa!" :DD

Nebudeme sa v článku veľmi rozpisovať o naj rally legende našej éry. Nakoniec, plánujeme, a už na tom usilovne pracujeme, pripraviť pre vás aj sekciu orientovanú výlučne na rally špeciály a špeciálne zameranú na nezabudnuteľnú skupinu B. Spomenieme len, že Delta Integrale je jediné auto v histórii svetového rally šampionátu, ktorému sa podarilo niečo  nedosiahnuteľné - 6 krát v rade sa stalo šampiónom (1987 - 1992). Bravó. Mnohí fundovaní odborníci považujú Lanciu Delta Integrale za najdokonalejšie auto, aké bolo kedy vyrobené a my sme presvedčení o pravdivosti tohto tvrdenia na 100 percent. Navyše si myslíme, že auto, akým je jej výsosť Delta Integrale, sa už nikdy nenarodí.