Všetci v BBC sa tak silno snažia urobiť novú šou skvelou, alebo možno naivne dokonca lepšou než bola do leta minulého roka, až to už začína byť nechutné. Pritom však nesiahajú po správnych ľuďoch. Nevidím do veci poriadne, samozrejme, no mám skôr dojem, že na moderátorské posty berú ľudí nie z pozície "máme pre vás skvelý job", ale z pozície "budeme radi, ak s nami budete ochotní spolupracovať". A ostatný polrok nejedna celebrita povedala: "Nie, ďakujem!"

Najnovšie beží svetom správa, že tak urobil David Coulthard. Áno, známy pretekár F1, ktorý sa síce nikdy nestal majstrom sveta, no na pódiách si svoje odstál, má charizmu i fanúšikov.
Ponúkaný post v BBC TopGear odmietol, pretože mu je prednejší skvelo platený spolumoderátorský post seriálu F1.

 

Zdá sa však, že manažment TopGearu silou mocou chce niekoho z prostredia F1. Ak by to nebolo v nadpise, nikomu z nás by ani len vo sne nenapadlo, že spolumoderátorom Chrisa Evansa a len tento týždeň potvrdeného Joeyho z Priateľov - Matta LeBlanca sa pridá Eddie Jordan. Poznajú ho snáď len hardcore fanúšikovia pretekov F1. Eddie je postavou mimoriadne malý týpek, ktorý po krátkej a neúspešnej kariére ako pilot F1 v 70. rokoch prenikol do F1 začiatkom 90. rokov ako majiteľ tímu Jordan F1. Veľkým zábleskom jeho kariéry bol pretekársky debut Michaela Schumachera v jeho tíme v roku 1991.

Eddie Jordan v r1991 priviedol do F1 Michaela Schumachera

Eddie Jordan má dnes 67 rokov. F1 tím pod svojim vedením udržal celkom slušný čas, od 1991 do 2005. Potom ho predal a premenovali ho na Midland. V roku 2009 bol spolumoderátorom F1 priamo z miesta pretekov, keďže mal v paddocku stále mnoho známych.

Nuž, zdá sa, že skutočné vodičské schopnosti dajú aj tentokrát prednosť šou a zábave. Prekvapuje ma najmä, že o vhodnejších adeptoch, o ktorých sa šušká už pár mesiacov (Chris Harris a Sabine Schmitz), je ticho. Pritom ich účasť nebude fámou, ako prezrádza fotka z twittera Chrisa Evansa, na ktorej BBC TopGear tím obeduje v podniku. Sabine síce na zábere chýba, no 4-tý zľava je Mr. Harris.

TopGear tím na obede. 4-tý zľava je Chris Harris, no jeho účasť stále oficiálne nepotvrdili.