500vka v názve nie len na okrasu, ale má prudko informatívny charakter. Ariel Atom 500 V8 má v rebrinovom ráme osadený malý motor koncepcie V8 s výkonom vyše 500 kobýľ. Všetka sila je osadená na 4och kolesách, ktoré tlačia na zem silou 5000 Newtonov, ktorá je úmerná hmotnosti 500 kg. Už jednoduchý prepočet nám hovorí, že toto nie je ani obyčajná stíhačka na 4och kolesách. Toto je, dámy a páni, kozmická loď s výkonovou hmotnosťou vyše 1000 koní na jednu tonu hmotnosti auta, čím sa radí medzi TOP auto v tomto segmente supercars! Brrr.

Motor je skutočnou lahôdkou. Aj napriek objemu iba 2,4 litra sa rozhodli konštruktéri rozdeliť ho do 8ich valcov zoradených do Včka. Technologicky vyspelý agregát disponuje 5 ventilovou technikou, prepĺňaný je, ako je u Ariela zvykom, kompresorom, a točí motorkových 10 000 otáčok. Wow! Samozrejmosťou je suchá kľuková skriňa a externe vyvedená olejová vaňa pre dokonalé mazanie aj pri extrémnych odstredivých silách počas vypekania na okruhu. Táto brutálna motorová záležitosť je spečená so 6 stupňovou sekvenčnou prevodovkou s možnosťou radenia rýchlostí pádlami pod volantom.

Ako je zrejmé, táto limitovaná edícia Aerilu Atom je iná aj vzhľadom. Iné farebné kombo, kolesá a mierne zmenená karosárina vyrobená z karbónu s upravenými ventilačnými otvormi dodáva 500vke na jedinečnosti. Prepracované sú aj zavesenia kolies vyrobené z Cr-Mo ocele, brzdy dodal Alcon a magnéziové disky zase Dymag.

Atom 500 V8 bude vyrábaný v závode v meste Somerset počas jarných mesiacov, teda prvé kúsky by už mali byť vonku. Predajnú cenu Ariel neuvádza, no známe sú niektoré jazdné dynamické parametre Arielu 300, ktorý je slabšou alternatívou 500vky (a to o hodne). Šprint na 100vku vie za 3 sekundy, 160km/h zhltne do 7 sekúnd. 500vka bude opäť niekde inde a predpokladáme, že bude najlepším autom - rekordmanom na svete (prečo nespomenuli rovno najagilnejším? :D)