Organizátori CTP nie sú žiadni začiatočníci a objednávku na ďalší termín na budúci rok verbálne a následne aj emailom zasielajú doslova dni po ukončení aktuálnej akcie pri odovzdávaní letiska. Tento rok nebol iný. Napriek tomu tradičný termín CTP dostalo iné pripravované podujatie King of Drift Europe. Konflikt záujmov sme si ako prví všimli v TopSpeed.sk približne pred týždňom pri vypĺňaní nových termínov motoristických podujatí v TopSpeed.sk KALENDÁR. Keďže sa s organizátormi oboch podujatí veľmi dobre poznáme, hneď sme na tento veľký problém upozornili obe strany. Viete si predstaviť, čo začalo...


Každá strana má svoju pravdu a môžeme vás ubezpečiť, že tu v žiadnom prípade nejde o trucpodnik, ani žiadne naschvály. Organizátori KOE v SR dostali od majiteľa licencie pre usporiadanie tretieho ročníka týchto pretekov v drifte na Slovensku k dispozícii len 2 letné termíny. V opačnom prípade by sa KOE na Slovensko v r2012 vôbec nedostalo. Jedným z ponúknutých termínov bol práve posledný víkend júna, ktorý tento rok vychádza presne na prelom oboch mesiacov 30.06. - 01.07.

Vedenie letiska v Piešťanoch tento termín bez okolkov zaevidovalo a prisľúbilo. A problém bol na svete. Organizátori CTP tvrdia a môžu aj zdokladovať, že termín pre siedmy ročník CTP2012 posielali podstatne skôr dlho pred decembrovou objednávkou KOE. Email, nutná súčasť oficiálnej objednávky termínov ako nenašiel svojho adresáta... Letisko teda napriek tradícii CTP na tomto mieste vnímalo uvedený termín ako nepotvrdený a teda pri požiadavke o usporiadanie KOE ho tesne po novom roku potvrdilo.


Prečo sa vôbec KOE presťahovalo z východu na západ SR? Problém je podstatne zložitejší. KOE totiž priestory pred starou mestskou halou v Prešove nevyhovovali. Zdalo sa, že na východe SR sa podarí dohodnúť pre túto akciu jedno z letísk pri veľkých mestách. To sa však, aj vďaka pádu našej vlády skomplikovalo a celý proces zmrzol. Keďže súčasťou KOE majú tento rok byť aj šprintérsky šampionát StreetFighters, ktorý medzinárodne zastrešuje rovnaká agentúra KOE Ltd z Belgicka, získať pre tohtoročné podujatie letisko s dostatočným priestorom pre drift aj šprint bolo základnou podmienkou.

Organizátori CTP aj KOE si veci vysvetlili a dohodli sa na riešení a ďalšom postupe. Čo z toho vyplýva? VII. Carat Tuning Párty 2012 sa tento rok bude konať na letisku v Piešťanoch v termínoch 22. - 23.06. (piatok - sobota), čo sa automaticky týka aj termínov sprievodných akcií ako je KODS - King of Drift Slovakia, Hyundai Power Fest Šprintérska liga a ProRacing autoslalom... King of Drift Europe sa bude konať na rovnakom mieste o týždeň neskôr v dňoch 29.06 - 01.07.

Pre komplexný kalendár doposiaľ ohlásených akcií navštívte našu sekciu:

TopSpeed.sk KALENDÁR 2012 ktorú nájdete priamo v hornom menu hlavnej stránky.

Oficiálne stránky akcií:

www.carattuningparty.sk

www.koe.sk