GT500 je ťažko odolať, a čo potom verzii bez strechy?

GT500 je ťažko odolať, a čo potom verzii bez strechy?

Áno, jeden jediný kúsok vo verzii so skladacou strechou. To medzi zberateľmi automobilov robí z otvorenej GT500 veľmi žiadaný tovar. Classic Recreations ale posúvajú túto nádheru medzi ľudí. Ich reinkarnácia prototypu sa dá reálne kúpiť.-Čo je ale zaujímavejšie, GT500CR Convertible má oficiálne požehnanie od Carrolla Shelbyho. Bol to posledný počin Classic Recreations, ktorý schválil Shelby pred svojím odchodom do konštruktérskeho neba.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov
Prototyp takmer zošrotovali. Našťastie našiel domov v múzeu Volo v Illinois.

Eleanor bez strechy bije pod kapotou ručne postavený motor s objemom 427 kubických palcov (v reči ľudskej je to 7-liter). Podvozok dostal moderné pruženie, úpravu karosérie a šitie plátennej strechy. Inými slovami, táto nádhera je voňavá a vyšperkovaná ako hociktoré iné nové auto. Všetko je poskladané od novoty, žiadne päťdesiat ročné komponenty...

Každý kus má oficiálne číslovanie Shelby a je zaregistrované v celosvetovej databáze. Ale trocha sme odbehli od samotnej techniky - vráťme sa k výkonu. Otvorené GT500CR ponúkajú v dvoch variantoch. Verzia s označením 545 posiela na zadné kolesá 406 kW (545 koní). Komponenty sú špička, ktoré vie Classic Recreations ponúknuť. Digitálne vstrekovanie Mass Flo, moderné pruženie alebo päť stupňový manuál Tremec. Shelbyna jazdí na väčších 17" kolesách a nastavením podvozku sa snaží podobať moderným športovým autám. V ponuke je päť farebných kombinácií exteriéru a ako detail, benzínová nádrž má skutočný pretekársky uzáver z Le Mans.

Už ste v štádiu

Už ste v štádiu "chcem ju!" ?

Verzia 900S má rovnaký motor, ten však nie je vyšľahaný na 900 koní, ako by mohlo zavádzať označenie. Je  tam "iba" 780 koní, teda 582 kW. Zmeny oproti slabšej verzii sú vysokovýkonné pneumatiky Goodyear, tachometer očíslovaný do 320 km/h a posilnený podvozok. Cenu povedať zatiaľ nevieme, verzia kupé s rovnakým výkonom sa však predáva od 199 000 USD.