Interiér Mercedes-Benz C 63 AMG je už na prvý pohľad iný, ako zvyšné kúsky z rovnakej stajne

Interiér Mercedes-Benz C 63 AMG je už na prvý pohľad iný, ako zvyšné kúsky z rovnakej stajne

Vyššej dynamike jazdy je prispôsobená brzdová sústava vyhotovenia Performance Plus. O zvýšenú odolnosť počas vysokodynamickej jazdy sa stará nová vysokovýkonná brzdová sústava AMG s kompozitnými brzdovými kotúčmi na prednej náprave a červeno nafarbenými brzdovými strmeňmi s nápisom AMG na všetkých nápravách. Pri kompozitnej technológii sú brzdové kotúče spojené s nábojom hliníkovým unášačom – na zabránenie vzniku teplotných špičiek. Novým je spojenie medzi kotúčom a unášačom: namiesto zvyčajného skrutkovaného spoja je hliníkový unášač teraz spojený s brzdovým kotúčom pomocou zaliatych ramien. Výhodou je rovnomernejšie rozdelenie teploty na brzdovom kotúči.

Ďalším poznávacím znakom vyhotovenia Performance Plus je karbónová odtrhová hrana AMG na zadnej kapote (limuzína). Volant AMG Performance v koži napa s úchopnou časťou z alcantary sa v interiéri stará o optický a dotykový zážitok.

Mercedes-Benz C 63 AMG Performance Plus

Mercedes-Benz C 63 AMG Performance Plus

Atmosféru interiéru vozidla možno vylepšiť novou zvláštnou výbavou „koža designo čierna“ pre vrchnú časť prístrojovej dosky, horné obloženia dverí ako aj lakťovú opierku stredovej konzoly. Tento ušľachtilý doplnok sa dodáva v spojení s koženou výbavou napa.

Nové AMG vyhotovenie Performance Plus sa dodáva pre C 63 AMG limuzínu a model T a je už možné si ho objednať.

zdroj: Mercedes-Benz Slovakia