MINI Coupé Concept zosobňuje ideál áut zameraných zážitok jazdy. Obmedzenie na dve sedadlá a dôsledne ľahšia konštrukcia prinášajú orientáciu na Coupé so zvlášť silným zameraním na aktívne jazdenie. Kompaktné rozmery, vyvážené rozdelenie zaťaženia na nápravy a nízko posadené ťažisko ponúkajú ideálne predpoklady k tomu, že typická agilnosť MINI bude zvýšená na doposiaľ nedosiahnuteľnú úroveň. Rovnako v športovom ako aj v nekonvenčnom výzore dodáva koncepčná štúdia charakteru značky obzvlášť nefalšovaný výraz.

S novým modelovým portfóliom rastie v poslednom období aj popularita značky MINI. Auto už prekonalo hranice mestskej mobility, otvorilo pre seba ďalšie možnosti a získalo novú cieľovú skupinu ľudí. Aktuálne modely značky sú určené pre rozdielne situácie. MINI, MINI Clubman a MINI Cabrio poskytujú  na jednej strane individuálny charakter, na druhej samostatnú interpretáciu pre značku typických zážitkov z jazdy. MINI Coupé Concept predstavuje teraz radosť z jazdy vo svojej koncentrovanej forme. Extrémne ľahká konštrukcia robí toto vozidlo zvlášť agilným – a okrem toho neštandardne efektívnym.

Štúdia je koncipovaná tak, že motor môže byť aj posilnená pohonná jednotka z aktuálnej ponuky MINI. S motorom objemu 1,6 litra s prepĺňaním Twin-Scroll z modelu MINI John Cooper Works. Štvorvalec dosahuje 155 kW/211 k a 260 Nm, pri krátkodobom overboost až na 280 Nm. MINI Coupé Concept ponúka ideálne predpoklady s týmto hnacím ústrojenstvom predstihnúť už výnimočné jazdné výkony samotného MINI ­John Cooper Works a pritom mať o čosi nižšiu spotrebu paliva a emisie CO2.

Rodinná podoba je zrejmá predovšetkým na čelnej čast. Individualita sa prejavuje pri pohľade zboku a tiež v stvárnení zadnej časti. Dvojmiestne vozidlo meria 3 714 mm na dĺžku a 1 683 mm na šírku. Výška dosahuje 1 356 mm. S týmito rozmermi a svojimi atletickými proporciami sa MINI Coupé Concept prezentuje už na prvý pohľad ako kompaktné športové náčinie plné sily.

Koncept disponuje výrazne skloneným čelným sklom, ktoré ľahko prechádza do strechy. Pokračuje ponad hlavy vodiča a spolujazdca dozadu, kde sa stráca v rozmernom C-stĺpiku. Celý obrys strechy je nezameniteľný a v MINI je použitý prvýkrát formou mosta, ktorý stojí na pilieri v tvare C-stĺpika a prepája sa s filigránskym nosníkom nad hlavami cestujúcich. Zadná časť sa prísne orientuje na relevantnú optimalizáciu vedenia vzduchu, ktorá ovplyvňuje ako jazdnú dynamiku, tak aj efektivitu dvojmiestneho vozidla. Pritom sa stále verne zachováva u MINI zaužívaný princíp - vzhľad najrôznejších prvkov karosérie je určený charakteristickými vlastnosťami vozidla. Športový potenciál vozidla sa tak navyše podporuje dizajnom a zároveň sa aj nezameniteľne verne predvádza. Aj opticky výnimočne účinný prínos k cielenému vedeniu vzduchu v zadnej časti MINI Coupé Concept predstavuje zadný spojler s profilom krídla umiestnený vo výške C-stĺpika. Veľký prvok vedúci vzduch obklopuje strechu v jej celkovej šírke a podporuje tak aerodynamický výstup v oblasti zadnej časti.

Ľahkou konštrukciou a modernou technikou podvozka k novej dimenzii ako jazda na motokáre. Príťažlivosť tejto kombinácie pozostáva z v aktuálnych sériových modeloch použitej techniky pohonu a podvozka ako aj zo špecifických zvláštností dvojsedadlovej štúdie konceptu. Silné motory a v segmente malých vozidiel presvedčivá technika podvozka sa starajú o jedinečný zážitok z jazdy. Pohon predných kolies, silné kotúčové brzdy na všetkých štyroch kolesách, predná náprava s pružením McPherson a viacprvková zadná náprava s hliníkovými pozdĺžnymi ramenami a stabilizátormi tvoria základ na neprekonateľne bezpečné a agilné ovládanie. Elektromechanický posilňovač riadenia EPS s podporou riadenia závislou na rýchlosti sa stará o precízne riadenie v zákrutách a vodičovi sprostredkúva v každom okamihu exaktnú spätnú väzbu o stave vozovky a jazdnej situácii. Navyše posilňovanie riadenia podľa potreby zvyšuje efektivitu vozidla.

Dvojmiestne vozidlo disponuje hliníkovou strechou, ktorou sa neredukovala iba celková hmotnosť, ale ktorou sa významne posunulo ťažisko vozidla smerom bližšie k vozovke. To viedlo k bezprostredne citeľnej redukcii pohybov karosérie a tak k optimalizácii prejazdu zákrut. Okrem toho pôsobí optimalizácia hmotnosti aj na efektivitu vozidla. MINI Coupé Concept ponúka preto možnosť skombinovať zvýšenú radosť z jazdy s redukciou spotreby a CO2.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 27 obrázkov