Brabus vzal veci od podlahy, ako má vo zvyku a aj vie. Pôvodný objem 5.5 litrovej V12tky zväčšili dlhšími ojnicami, piestami s väčším vŕtaním a novo vyváženým kľukovým hriadeľom na 6.3 litra. Skvelý základ pre osadenie dvojice turbodúchadiel s medzichladičom plniaceho vzduchu. Po úpravách disponuje motor silou 588 kW, teda 788 koní pri 5500 otáčkach a krútiakom majestátnych 1420 Nm. Istotne má tento koncept ešte slušnú výkonovú rezervu. Vďaka silnému motoru zvláda BRABUS SV12 R Biturbo 800  kanonádu na stovku za 3,9 sekundy a topspeed predstavuje okrúhlych 350 km/h. Samozrejme, elektronicky obmedzených :).

Čo by to bolo za kanón, keby sa nedal ovládať. Práve preto disponuje tento expres takzvaný Active Body Control, ktorý v katalógu rozmiena na produkty celkové zníženie svetlej výšky auta o 15 mm, 12 piestikové hliníkové brzdiče vpredu a 6 piestikové vzadu s masívnymi kotúčmi 380 mm, resp. 355 mm. Tieto mega taniere sú ukryté za monštróznymi 21 palcovými diskami od Brabusu.

Rovnako bolo nevyhnutné optimalizovať aj aerodynamiku, a samozrejme poriadne natlačiť interiér elektronikou, kožou, drevom a vesmírnymi technológiami 22. storočia :). Cena tohto približovadla ešte nie je oficiálne stanovená, tak si kľudne šetrite na tie GT-Rká a LF-Áčka. Viac informácii ako aj kompletnú tlačovú správu nájdete na zdrojovom linku.


Zdroj: http://www.zercustoms.com/news/BRABUS-SV12-R-Biturbo-800.html