Mládenci z mesta Ufa

Mládenci z mesta Ufa


Je všeobecne známa skutočnosť, že tieto nezmyselne ťažko tonážne monštrá nebrzdili, nezatáčali, či dokonca ani nezrýchľovali, nekúrili, ale zato si vypýtali litre oleja a benzínu. Ich karosérie, ktoré boli snáď už z fabriky pancierované, neboli nijako extra vábnych tvarov, o aerodynamickej optimalizácií nehovoriac. Hrúbka plechov úmerná slabšiemu pancieru bola dimenzovaná, ako všetko v tej dobe s koeficientom bezpečnosti aspoň 2.0 a tak dodnes strašia na cestách. Pre mnohých ľudí sa však stali, ako u nás Škodovky, dostupným vozením pre masy.

Lada 21099 z mesta Ufa

Lada 21099 z mesta Ufa

Moskva

Moskovsky masaker ultra širokými valcami :). Ta Lada je neskutočná!

Svetovou raritou je aj Lada 2106, ktorá dnes stojí na masívnych prelisovaných oceľových diskoch monštróznych rozmerov 9.5 x 13 a 10 x 13 palcov!
Ultra Low Lada 21099

Ultra Low Lada 21099

Dnes už doživajú posledné pojazdné kúsky opatrované s najväčšou láskou, alebo zabudnuté v garážach starých otcov. Práve tieto sa stávajú terčom úprav mladej generácie Rusov, či Ukrajincov, ktorí sa, ako ostatná mladá generácia, vezie na vlne retro štýlu. A tak sa, inšpirovaní Cultovým štýlom silnej komunity volkswágenistov s chutˇou pustili do prerábok svojich povozov. Predstavme si teda pár z nich. Rozprávačom príbehu je Igor Belkin z mesta Ufa. Ten zodkumentoval lokálnu scénu cultových pojazdov a svoje rozprávanie rozširil ja na Moskvu, či Ukrajinu.

V meste Ufa nájdete hneď trojicu unikátne a vkusne poladených ruských legiend. Celkom logicky je komunita kulťákov najsilnejšia v Moskve, ktorá je domovom aj jedného svetového unikátu. Rezanie pružín pri pôvodných jazdných vlasnostiach asi aj tak nič nezmení, tak prečo nepoložiť Ladu 21099 celkom na brucho. Žiaden air ride! Pocitvá ručná práca má na svedomí tento jedinečný look s celkovou svetlou výškou auta 3 milimetre! Svetovou raritou je aj Lada 2106, ktorá dnes stojí na masívnych prelisovaných oceľových diskoch monštróznych rozmerov 9.5 x 13 a 10 x 13 palcov! Výsledok je úchvatný a ako celok pôsobí ozaj brutálne. Z Moskvy je pravdepodobne aj táto zrenovovaná Lada 2109, ktorá je veľmi decentne zladená a opäť je dôkazom stále platného, že menej je mnohokrát viac. Jedna veľká poklona! A že vedia aj v Kazachstane, o tom svedčia dva obrázky Vaz-u 2101. Nestačím sa diviť, za ako málo peňazí je možne dostať toľko muziky. Určite tieto nízkonakladové retro wágeny poslúžia ako inšpirácia pre všetkých, ktorí majú chuť sa realizovať a namiesto slov používajú radšej ruky.


Ďalšiu inšpiráciu, prípadne informácie hľadajte priamo na fóre motormavens.com

Za tento tip ďakujeme Aerovi!


Zdroj: http://www.motormavens.com/forum/viewtopic.php?f=40&t=835 

Kazachstan

Kazachstan

Vaz z Kazachstanu voziaci na streche štýlový Fixed Gear bike :)

Vaz z Kazachstanu voziaci na streche štýlový Fixed Gear bike :)