Posledným veľkým podujatím tuningovej sezóny u nás býva finále česko-slovenského seriálu TotalDip Tuning battle. Posledné roky sa etablovalo v rámci jesenného autosalónu v Nitre. Tento rok sa sily spojili a záverečné zúčtovanie scény upravených áut sa konalo pod hlavičkou veľkolepej Power Tuning show. Tá prekvapila nie len účastníkov a návštevníkov, ale i samotných usporiadateľov a pracovníkov výstaviska Agrokomplex.

Prípravy začali už v piatok 9. októbra, aby sa následne počas víkendu mohla rozprúdiť oku lahodiaca prehliadka klenotov zo Slovenska i okolitých krajín, v sprievode nabitého programu s množstvom perličiek. Najväčšiu halu výstaviska M4 naplnili stovkou jedinečných áut, atraktívnymi expozíciami a obrovským davom ľudí, ktorí počas najvyťaženejších hodín doslova paralyzovali pešiu premávku v uličkách medzi naaranžovanými skvostami. Celkový počet návštevníkov autosalónu sa vyšplhal na zaujímavých 134 tisíc, čo sa veru ukázalo aj na obecenstve v priestoroch Power Tuning show. To dokonca dokázalo neustálym programom najviac podržať dav spomedzi všetkých hál, či už na veľkom pódiu, alebo vonkajšom priestranstve pred halou, kde sa konala adrenalínová show Guľa smrti a kuriózne Low rider show skákajúceho Mercedesu.

Na vopred určené miesta dorazili mašiny, ktoré sa kvalifikovali do finálového kola počas roka nazbieraním dostatočného počtu bodov v rámci daných kategórií - určených podľa úrovne prestavby. V triedach od "Level1" až po "Level8" bola v Nitre vystavená špička toho, čo sa v garážach ukrýva. Hodnotili exteriér, interiér, motorový priestor, čistotu, lak aj mechanické úpravy. Odborná porota určila víťazov kategórií a tiež prestížnu TOP 8 v absolútnom ponímaní. K tomu TOP 20 hostí, ceny za aranžmá aj extra ocenenia. Okrem spomenutých pohárov si svoje trofeje odovzdala i redakcia motoristického časopisu Power magazine, ktorá hodnotila všetky exponáty, aj tie okrem finalistov celoročného šampionátu.

Najväčším prekvapením pre účastníkov bolo veľké nájazdové pódium s veľkoplošnou obrazovkou so živým prenosom diania, kde sa vystriedalo množstvo vozidiel s cieľom ich predstavenia majiteľmi. Pódium, samozrejme, slúžilo aj horúcim vystúpeniam go-go tanečníc a nového talentu hip-hopovej scény Michala Krúža známeho zo show ČS má Talent. Nechýbalo ani obľúbené sexi car wash. Baby ukázali umenie "umývania" na 900-koňovom Time Attack špeciáli Nissan GTR. Novinkou ale bolo fotenie dievčat v štýle cars & girls vo vyhradenej zóne pred zrakmi divákov a takisto "LIVE" prerábka Seatu Leon v expozícii dielne Hederik tuning. V  menšej hale S prebiehalo meranie decibelov audio sústav, súťaž v kvalite ozvučenia interiéru, montáž auto hi-fi a v nedeľu sa tu slávnostne odovzdali ceny Slovenského šprintérskeho šampionátu 2015.

Ocenenia Power magazine:
TOP stance: Samuel Ziman, VW Golf
Best Sport car: Ján Šmerda, BMW Z3 coupe
Retro scéna: Miro Horniak, Škoda 110
Street style: Róbert Greguš, Audi A4 Avant
High level: Jiří Kubíček, VW Scirocco
5* interiér: Milan Forgáč, Nissan GTR
"Wheel whore": Lukáš Kováč, Škoda Superb
Racing style: Tomáš Rokos, Hyundai Lantra GT
Cena pre hostesku: Procar Motorsport
TOP engine: Matúš Fremel, VW Golf
 

Ceny - Finále Tuning Battle 2015:
TOP 8:
1. Michal Mazáč - ŠKODA OCTAVIA, 2. Milan Forgáč ml. - FIAT BRAVO, 3. Vítězslav Hejčík - ŠKODA OCTAVIA, 4. Milan Forgáč st. - NISSAN GT-R, 5. Jiří Kubíček - VW SIROCCO, 6. Rostislav Chytil - VW POLO, 7. Petronela Slančíková - NISSAN 370Z, 8. Ján Šmerda - BMW Z3 COUPE


TOP 20 z hostí:
Seat Leon - Miroslav Šuvada, Audi A4 combi - Róbert Greguš, Seat Ibiza - Jiří Pokorný, Škoda Superb - Lukáš Kováč, Škoda 130 RS - Tomáš Štefany, Seat Arosa - Jiří Bryndač, Daewoo Lanos - István Nagy,  Audi A4 cabrio - Zdeněk Bajgar, Audi A4 - Peter Jamnický, VW Golf III cabrio - Tomáš Havetta, VW Golf IV - Samo Zima, Kia Pro Ceed - Veronika Votavová, Škoda Fabia - Ákos Egyed, Audi A4 - Martin Chovančik, VW Scirocco - Jakub Radiměrský, Seat Leon - Jozef Vacho, VW Golf III - Lubomír Dlugoš, Opel Calibra - Gabriel Rehák, Škoda Octavia II - Kamil Sedlák, VW Golf I - Boris Pavlík