Nešťastie sa stalo začiatkom tohto víkendu. Presnejšie, vtedy začali tieto nepekné obrázky lietať svetom internetu. Nafotiť dnes také nešťastie s vreckami a kabelkami plnými mobilov vôbec nie je problém. Aj keď sa, ako vidno z obrázkov, nešťastný majiteľ hneď snažil auto zakryť červenou plachtou. Nehoda sa mu prihodila vraj len mesiac po jeho registrácii.

Včera sa na youtube.com objavilo krátke video, ktoré zachytáva amatérsku chybu vodiča pri prudkej akcelerácii a následny náraz LaFerrari do troch zaparkovaných áut v Budapešti.

Súčasná trhová cena LaFerrari je 4-5 miliónov dolárov. Násobne viac, ako stálo nové. Výroba už skončila.

Na jednom zábere je aj slovenské EČV. Auto majiteľ kúpil u Ferrari dílera v Budapešti. Najprv dočasná a potom aj štandardná registrácia prebehla na Slovensku. Od zavedenia tvrdých poplatkov v Maďarsku nejeden zámožný majiteľ exotického auta registruje autá na Slovensku, kde sú podmienky pre takéto autá oveľa ústretovejšie.  

Nehoda sa majiteľovi prihodila v Budapešti na ulici Fiastyúk. Podľa svedkov podcenil priľnavosť studených letných pneumatík v chladnom jesennom dni a krátko po štarte nad autom stratil kontrolu. Narazil do troch zaparkovaných áut na kraji cesty a jedno zo 499 LaFerrari vážne poškodil.

Ak náhodou parametre tohto auta nepoznáte, jeho max. výkon je šialene krásnych 963 k a 900 Nm. Z nuly na stovku dokáže vypáliť len za 2,8 s a maximálka je 370 km/h. Pohotovostná hmotnosť tohto hypercaru je 1255 kg.