22.01.2016

Americká vláda investuje 4 miliardy dolárov do autonómnych vozidiel

USA sa pomaly, ale isto stáva zemou zasľúbenou pre autonómne vozidlá. Už dnes tam niektoré štáty dovoľujú testovať autonómne autá na verejných cestách. Americká vláda však chce vývoj áut schopných jazdiť bez vodiča podporiť ešte viac. Schválila totiž investíciu do tejto technológie vo výške 4 miliárd dolárov.

Vláda USA v nasledujúcich 10-tich rokoch rozdelí 4 miliardy dolárov na projekty praktického výskumu plne autonómnych vozidiel.

USA podporí vývoj plne autonómnych vozidiel sumou 4 miliardy dolárov.

USA dá peniaze k dispozícii od roku 2017 a spomenutou sumou chce podporiť projekty v nasledujúcich desiatich rokoch. Podporu z tohto zdroja môžu dostať projekty, ktoré sa zaoberajú praktickým vývojom výhradne plne autonómnych vozidiel. Zákonodarcovia dúfajú, že vývoj povedie k vozidlám, ktoré budú schopné samostatnej jazdy bez vodiča, či inej posádky na palube. Súčasťou plánu je aj vytvorenie bezpečnostných pravidiel pre prevádzku autonómnych vozidiel, ktoré by platili v celých Spojených štátoch. Jednotlivé štáty pritom budú mať naďalej možnosť implementovať do pravidiel aj vlastné požiadavky. Vláda dúfa, že po zjednotení pravidiel bude viac štátov USA nasledovať Kaliforniu, Nevadu a Michigan a povolí prevádzku týchto vozidiel na verejných komunikáciách.

Zdroj: carscoopsDISKUSIA K ČLÁNKU - VYJADRITE AJ VY SVOJ NÁZOR

Prihláste sa, ak máte konto na TopSpeed.sk.

22.01.16 13:16 | okoloidúci
lepšie investovať do autíčk ako do utečencov, Merkelka by si mala brať príklad

odpovedať

0 | 0

23.01.16 08:19 | Tango030

58

74

Mohli by radšej investovať do elektrifikácie automobilov,a potom do autonomie.
Jazdím na: Ford

odpovedať

1 | 1


Automechanika 2016 Frankfurt