Marcel Liedl víťazne v sezóne 2016

Marcel Liedl na motokárovej 24-hodinovek v Hodoníne

Galéria: 3 obrázkov

Náročné preteky v Hodoníne

V Endurance Karting Series štartoval Marcel Liedl s tímom Alcohol Killer. Súčasťou seriálu boli dva veľmi náročné preteky, 24-hodinovka a 12-hodinovka na motokárovej trati v Hodoníne. Na 24-hodinových pretekoch zostal Marcelov tím tesne za pódiom na štvrtom mieste, za domácim DDS Racing, Go Baby Go a poľským tímom Team Poland. Na 12-hodinovke ale Alcohol Killer spolu s Marcelom vybojovali tretie miesto, čím si zabezpečili bronz aj v celkovom hodnotení. Konečné poradie bolo teda DDS Racing, Go Baby Go a Alcohol Killer aj s Marcelom Liedlom.

Marcel Liedl vyhral triedu do 1600 cm3 v rámci SOP

Marcel Liedl má za sebou úspešnú sezónu 2016, v Slovenskom Okruhovom Pohári vyhral triedu do 1600 cm3 a vo vytrvalostných pretekoch motokár skončil s tímom Alcohol Killer na treťom mieste.

Hoci si Marcel odniesol z motokár len 3. miesto, na okruhoch sa mu darilo lepšie. Na začiatku sezóny mal síce technické problémy so svojim Lotusom Elise, ale počas sezóny ich postupne riešil a začali prichádzať aj výsledky. Marcel Liedl v rámci Slovenského Okruhového Pohára štartoval v triede do 1600 cm3. S najväčším súperom, Igorom Véghom, ktorý jazdí na Honde CRX, si nič nedarovali a o víťazovi museli rozhodnúť až posledné preteky, z ktorých si Marcel odniesol 2 tretie miesta. Spolu teda vybojoval 4 víťazstvá a 2 tretie miesta, to mu stačilo, aby v celkovom hodnotení porazil Igora Végha. Víťazom triedy do 1600 cm3 v Slovenskom Okruhovom Pohári je Marcel Liedl jazdiaci na Lotuse Elise.

Marcel Liedl má za sebou úspešnú sezónu 2016, v ktorej štartoval vďaka svojim partnerom. Za podporu ďakuje partnerom: Soop, Alcohol Killer,Todos, Almo Drinks,DQS Automotive, Detail Art, AST Presskam, Kart 1 Arena, Lážo Plážo BAR, ,Topspeed.sk, Kart1racing team ,Axel Racing team, DL Grafik a Veronike Vanyovej.