Šprintéri sa na juhu stredného Slovenska blízko Lučenca stretli už 11. krát. Boľkovský Power fest neostal ani tento krát nič dlžný nadšencom extrémnych áut a motocyklov. Fanúšikovia priamočiarej jazdy sa počas horúcej soboty 8.júla stretli, aby odjazdili 3. kolo Majstrovstiev Slovenska v šprintoch áut a motocyklov, ktoré bolo navyše zaradené aj do maďarského šampionátu a takisto seriálu Slovenskej motocyklovej federácie. Tradičná oslava konských síl s prívlastkom "Drag Wars SK vs. HU" napokon privítala v letiskovom areáli celkovo 153 šprintérov zo siedmych krajín - z toho 31 motocyklov a 122 automobilov a v kvalifikáciách a finálových súbojoch sa odjazdilo na 201-metrovej trati dokopy 534 meraných duelov.

 

Pretekári bojovali v troch základných triedach - Autá Street, Autá Profi a Motocykle, ktoré sa delia na jednotlivé kategórie na základe objemu a pohonu. Najlepší absolútny dosiahnutý čas 5,434 sekundy pri rýchlosti 173 km/h spomedzi áut získal exhibične jazdiaci maďarský pretekár Zsolt Szabó na dragstri s výkonom cez 1500 konských síl. Spomedzi registrovaných pretekárov zdolal rovinku najrýchlejšie Poliak Robert Matysiak na upravenom Nissane GT-R o výkone vyše 1000 koní. V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal domáci pretekár Štefan Szabó "Cocó" na drag špeciáli Kawasaki, ktorý zajazdil čas 5,839 s. a dosiahol na 201-metrovej trati max. rýchlosť 197 km/h.

 

Návštevníkov čakal okrem extrémnej koncentrácie konských síl samozrejme aj bohatý sprievodný program, v rámci ktorého si mohli vychutnať jedinečnú "streetfighter show" maďarského kaskadéra Csabu Erdősa a popri celodennom reve nadupaných motorov si v zóne show&shine prišli na svoje aj priaznivci vyleštených kúskov. Majitelia rôznych unikátnych áut prišli bojovať o cenné trofeje seriálu Car Fans Cup a vo vyhradenej zóne počas rozhovorov predstaviť svoje štvorkolesových skvosty. Konalo sa tiež fotenie s modelkami aj meranie akustického tlaku audio sústav a výfukov v rámci seriálu Audio Cup Slovakia. 

Výsledky šprintov na 1/8-míle (víťazi v jednotlivých kategóriách):


Autá trieda PROFI:
P2: David Metzner (Fiat Cinquecento turbo) Poľsko
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
P4: Robert Nagy (drag Tatra) Slovensko
P5: Tibor Eotvos (Škoda 1000MB) Slovensko
P6: Mogyorósi Zoltán (VW Golf ) Maďarsko

 

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favori) Česká republika 
S1: Martin Kotrlec (Fiat Punto GT) Slovensko
S2: Juraj Holečko (Seat Ibiza) Slovensko
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe turbo) Česká republika
S4: Matej Farkaš (Audi 90 quattro) Slovensko
S5: Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko 
S6: Michal Gécy (Seat Leon) Slovensko 
S7: Nenad Veljkovic (BMW 535D) Rakúsko

 

Absolútni víťazi:
1. Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
2. Ján Banas (Nissan GTR) Slovensko
3. Hegyi Béla (VW Polo TDi) Maďarsko

 

MOTOCYKLE:
M1: Šimon Švarba (Yamaha R6) Slovensko 
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R) Slovensko 
M3: Radovan Mačai (Yamaha R1) Slovensko 
M4: Albert Hosszú (Suzuki Hayabusa) Maďarsko 
M5: Štefan Szabó (Kawasaki ZX-14R) Slovensko

 

komplet výsledky: www.zrychlenie.sk