Značka Rolls-Royce je mimoriadne známa aj medzi ľuďmi, ktorí sa o automobily nezaujímajú. Britská pýcha prezentuje absolútny luxus vo svete osobnej dopravy. Majestátny vzhľad, veľké motory a ručná výroba sú synonymami pre Rolls-Royce. Pokiaľ vás zaujímajú filmy o automobiloch a navyše ste fanúšikom sošky Spirit of Ecstasy, môžete sa tešiť na novú snímku. Životopisný film o zakladateľoch značky Rolls-Royce pripravuje režisér Asif Kapadia. Ten v minulosti režíroval napríklad dokument Senna o známom pilotovi F1.

Film ponesie názov Silver Ghost a priblíži dianie zo začiatku 20. storočia, keď Charles Stewart Rolls a Frederick Henry Royce založili spoločnú automobilku.

Film ponesie názov Silver Ghost a priblíži dianie zo začiatku 20. storočia, keď Charles Stewart Rolls a Frederick Henry Royce založili spoločnú automobilku. V snímke bude aj inžinier John Douglas-Scott Montagu a jeho milenka Eleanor Velasco Thorton, ktorá bola predlohou pre slávnu sošku Spirit of Ecstasy. Natáčanie filmu má začať v priebehu roka 2016. Väčšinu záberov natočia v Anglicku. Obsadenie hercov ešte nie je známe.

 

Film by mal objasniť aj okolnosti vzniku sošky Spirit of Ecstasy

Silver Ghost sa tak zaradí medzi životopisné filmy, ktoré sa budú zaoberať príbehom známych automobilových priekopníkov. Filmári pripravujú dve snímky o živote Enza Ferrariho a jednu o Ferruciovi Lamborghinim. Leonardo Di Caprio nedávno kúpil právo na sfilmovanie knihy o škandále Dieselgate. V budúcnosti tak bude na čo pozerať.


Zdroj: autoblog