Cadillac Escalade si končne budeme môcť kúpiť aj v Európe

Cadillac rozširuje ponuku v Európe, v októbri prinesie ATS Coupe a koncom roka SUV Escalade.

Vráťme sa ku Cadillacu Escalade. Pod kapotou nájdeme 6,2 litrový V8, ktorý produkuje 462 koní a 621 Nm. Výkon prenáša na všetky kolesá 8-stupňová automatická prevodovka. Okrem toho dostanete podvozok Magnetic Ride Control. O zábavu na palube sa postará multimediálny systém CUE. S príchodom auta na európsky trh uvedú aj bezdrôtovú nabíjačku mobilov Powermat, ktorou vybavia aj ostatné typy.

Po sedane Cadillac ATS dovezú na starý kontinent aj kupé. ATS Coupe bude prvým, ktoré ponesie nové logo Cadillacu. Zadné kolesá kupé bude poháňať 2,0 litrový prepĺňaný 4-valec s výkonom 276 koní, ktorý je k dispozícii v rozsahu 3000 až 4600 otáčok. Krútiaci moment motora je 400 Nm, kde 90% tejto hodnoty môžete využívať v spektre 2100 až 3000 otáčok. Zákulisné reči hovoria, že by sme sa mohli dočkať aj dieselovej verzie, no samotná automobilka o tom nehovorí. Je teda otázkou, či je to pravda, alebo sa jedná len o špekuláciu. S istotou môžeme očakávať brzdy Brembo, sadu hliníkových pedálov, športový volant s magnéziovými pádlami prevodovky a multimediálny systém CUE s 8-palcovou dotykovou obrazovkou.

Cadillac ATS Coupe

Cadillac začne ATS Coupe predávať v Európe o októbri, jeho ceny ale zatiaľ nezverejnili. Naopak, už teraz poznáme cenu Cadillacu Escalade. Ten bude na nemeckom trhu štartovať na sume 94 500 eur a reálne si ho budete môcť kúpiť až koncom roka.

Zdroj: autoforum.cz