Pred časom sme zabŕdli do prudko bulvárnej témy, ktorá sa týkala Jeremyho Clarksona, hlavného protagonistu kultového seriálu Top Gear. Moderátor čelil umelo vyprodukoval kauze, v ktorej ho britský bulvár obviňoval z rasistickej rýmovačky, ktorú vyslovil v nikdy neuverejnených záberoch (až kým ich neuverejnil bulvár). Celá kauza má svoje voľné pokračovanie a veľmi pravdepodobne aj koniec a teda musíme sa k nej vrátiť ešte raz.

BBC určite neohrozí svoj mega úspešný projekt.

BBC svojmu moderátorovi pohrozila výpoveďou v prípade, že si opäť nebude dávať pozor na to, čo hovorí. Clarkson je známy tým, že servítku pred ústa si nedáva a na svojom konte má niekoľko kontroverzných vyhlásení.

 

S vysokou pravdepodobnosťou išlo len čisto o marketingové vyhlásenie. Britský bulvárny denník Mirror priniesol správu o tom, že Jeremymu na stole pristála nová zmluva s BBC, ktorá mu za najbližšie tri roky sľubuje príjem 12 miliónov libier (14 817 000 eur). Chudoba a úrad práce moderátorovi nehrozia.

 

Top Gear je fenomén. Progam týždenne sleduje 350 miliónov divákov v 170 krajinách po celom svete.

Na účet moderátora môže za tri roky pritiecť zaujímavá suma. Jeho postoj k novej zmluve je zatiaľ neznámy.

Za moderovanie dostane Clarkson z rozprávkovej sumy len 3 milióny libier (3,7 milióna eur). Zvyšné peniaze predstavujú príjem za prepožičanie svojho mena na reklamné účely. Najmä na predaj predmetov nesúcich logo Top Gear.

 

Spolu s Jeremym dostali novú zmluvu aj zvyšní dvaja moderátori Richard Hammond a James May. Aktuálny kontrakt im platí ešte rok. Podpisy novej zmluvy by BBC chcela získať v priebehu nasledujúcich týždňov. Motoristická relácia, ktorej hlavnou úlohou je zabaviť, teda pravdepodobne z obrazoviek nezmizne ešte minimálne nasledujúce štyri roky.

 

Zdroj: mirror.co.uk

Prečítajte si aj:  Koľko litrov natankujeme zo svojho platu?