Dobšinský kopec tento rok privíta pretekárov a divákov na 31. ročníku pretekov automobilov do vrchu. Tak ako ostatné dva roky, aj teraz organizátori pripravujú podujatie ako Majstrovstvá Európy PAV. Východ motoršportom žije, na preteky vždy príde veľa divákov, ktorí si budú môcť vychutnať krásne prejazdy napríklad prvou zákrutou, alebo podkovou. Dobšinský kopec ponúka ale aj jednu veľmi dlhú rovinku, kde si prídu na svoje silné stroje.

Organizátori sa zlepšujú každým rokom. Minulý rok dostali dokonca aj pochvalu od FIA. Počas dvoch rokov, kedy sa na Dobšinskom kopci jazdia Majstrovstvá Európy PAV položili nový asfaltový koberec a urobili maximum pre bezpečnosť jazdcov a pretekárov. Simone Faggioli vlani stanovil aj nový traťový rekord časom 2:21,898 na Oselle FA30.

Napriek tomu, že dátum podujatia stanovili na 19. – 21. Júla 2014, organizátori na príprave tvrdo pracujú. „Samozrejme, že už preteky naplno pripravujeme. Je síce pravda, že po dvoch ročníkoch, ktoré sme v rámci Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu pripravili, všetko ide akosi ľahšie. Každý člen organizačného výboru totiž už presne vie čo má robiť a čo sa od neho konkrétne očakáva. Napriek tomu, každý rok chceme priniesť nielen divákom, ale aj jazdcom niečo nové, netradičné a neopozerané. Čo nové sme vymysleli v rámci Dobšinského kopca 2014 to vám síce ešte dnes neprezradím, určite sa to ale včas dozviete. Ako vždy, v prvom rade dávame do popredia bezpečnostné opatrenia, až potom nasledujú ďalšie prvky, ktoré treba zabezpečiť. Je toho každým rokom viac a viac, keďže chceme nastolenú kvalitu nielen udržať na rovnakej úrovni, ale chceme aby sa neustále zvyšovala,“ povedal riaditeľ Dobšinského kopca 2014 Marcel Kollárik.

Zdroj: tlačová správa, dobsinskykopec.com