Japonci prekvapili dizajnom už hneď na začiatku, keď v roku  2012 prestavili dvojičky Toyobaru. Vzhľad GT86 bol na pomery usadlej Toyoty výstredným. Fanúšikovia však GT86 prijali s nadšením (hlavne, že po rokoch prišla konečne zaujímavá Toyota). Teraz Toyota opäť prekvapila, keď prišla so špeciálnou verziou Style Cb. Názor na jej dizajn si urobte sami... Mne sa zdá divný.

 

Edícia Style Cb je v podstate luxusnejšie pojatá GT86 s retro dizajnom. Návrhári zmenili hlavne  prvky prednej časti vozidla. Agresívne úzke svetlomety vystriedali nové s guľatejším tvarom. Dizajnéri tiež predĺžili prednú masku a autu tak dali mierumilovnejší vzhľad. Vzadu toho veľa nezmenili. Pohrali sa len so spojlerom a koncovkami výfukov. Toyotu GT86 Style Cb si môžete objednať v dvoj-farebnej kombinácií.

 

Edícia GT86 Style Cb má podľa Toyoty odkazovať na legendárny model 2000GT. Čo myslíte, podarilo sa? 

GT 86 Style Cb má odkazovať na Toyotu 2000GT zo 60. rokov.

Vzhľad GT86 Style Cb má pripomínať Toyotu 2000GT.

Kým zvonku auto pôsobí retro, vo vnútri to hrá na luxus. Ehm, teda slovo luxus berte s rezervou. Toto je  luxus na pomery GT86. :-) Malá Toyota dostala kvalitnejšie materiály. Volant obšili jemnou kožou a plastový dekor vymenili za drevený. Tiež kompletne zmenili aj vzhľad budíkov. Pokiaľ ste čakali zmeny pod kapotou tak vás asi nepoteším. Špeciálna edícia má úplne rovnakú techniku ako obyčajná GT86.

 

Toyota a Subaru však oznámili malé technické zmeny dvojičiek pre domáci trh. BRZ aj GT86 má dostať nový elektrický posilňovač riadenia. Drobné zmeny sa budú týkať aj nastavenia podvozka. Kedy a či vôbec Japonci zmenia aj európské verzie nevieme. 

Luxusný interiér v podaní GT86.

Dizajnéri menili aj vzhľad budíkov.

A Ešte jedna drobnosť. Ak máte záujem o „luxusnú“ GT86 Style Cb tak vás asi nepoteším. Výrobca ju ponúkne len na domácom trhu v Japonsku.


Zdroj: autoblog, carthrottle