Poškriabané a obúchané dvere. To je realita dnešných preplnených parkovísk, kde niektorí ľudia majú problém s kontrolovaním vlastných horných končatín. Možností ochrany pred neželaným tuningom je naozaj málo. Môžete parkovať na miestach, kde ostatní nechcú nechať svoje autá. Alebo môžete parkovať šikmo, cez dve čiary a podobne. Vtedy však riskujete, že vám to auto niekto omláti aj tak v snahe pomstiť zbytočne zabraté miesta.

Ford dokáže chrániť iné auto, vlastné už tak nie

Ford už pred pár rokmi predstavil Door Edge Protector, ktorý má ochrániť práve bočné časti dverí nič netušiacich áut. Systém je vo svojej jednoduchosti možno až komplikovaný. Ak sa dvere otvoria v dostatočne veľkom uhle, zo zadnej časti hrany dverí do šesťdesiatich milisekúnd vyskočí ochranný plastový pásik. Jeho úlohou je prekryť vonkajšiu hranu dverí a pri potencionálom náraze zabrániť poškriabaniu dverí oboch áut. Plastový ochranný prvok je dokonca vymeniteľný. Celý systém sa skladá z 22 častí, z ktorých je 8 pohyblivých.

Ford pre svoj ochranný systém zverejnil novú a celkom úsmevnú reklamu. Ťažko povedať či ide o reálne situácie, alebo je to celé len hrané, no video sa snaží dokázať funkčnosť tohto ochranného prvku. To znamená, že ak ste zápasník sumo a na nastúpenie do auta máte veľmi málo miesta, môžete s pokojom mlátiť do okolitých áut. Door Edge Protector však nezabrániť preliačinám ale iba škrabancom.

 

Zdroj: youtube.com

Prečítajte si aj:  Ford dokáže chrániť iné auto, vlastné už tak nie