Športové kupé od Hyundaiu bolo v roku 2010 veľkým prekvapením. Od výrobcu prísne praktických vozidiel pravdepodobne nikto nečakal model so športovým vzhľadom a charakterom. Genesis Coupé prišlo s veľkým 3,8 litrovým motorom V6 a pohonom zadných kolies. Za správnu koncepciu ste pritom platili relatívne rozumnú cenu. Dostupný bol aj lacnejší variant s prepĺňaným štvorvalcom. Genesis Coupé sme mali aj v redakčnom teste.

 

Genesis Coupé končí bez priameho nástupcu. Nová prémiová značka Genesis však prinesie veľké luxusné kupé.

Nové luxusné kupé pod značkou Genesis by mohlo vyzerať podobne ako koncept Vision G Coupe

Genesis Coupé nás zaujal, ale na tých najlepších strácal. Plebejský pôvod a relatívne nepraktická karoséria sa prejavila aj na predajoch. V Európe neboli bohvie ako veľké, sčasti to zachraňoval americký trh. Manažéri Hyundaiu sa preto rozhodli, že 2. generácia Genesis Coupé nepríde. Za rozhodnutím ukončenia výroby je čiastočne aj nová prémiová značky s rovnomenným názvom Genesis. Hyundai pod ňou začína ponúkať veľké sedany G80 a G90 a plánuje aj stavbu luxusného kupé. Takže auto s rovnakou karosériou pod mainstreamovou značkou nedáva zmysel. „Nové, viac sofistikované a luxusné kupé vhodné pre novú značku Genesis je práve vo vývoji,“ povedala Christine Henley, hovorkyňa Hyundaiu. Veľké kupé Genesis by mohlo vyzerať podobne ako koncept Vision G Coupe. Na športové auto teda zabudnite, pôjde skôr o luxusné GT vhodné na dlhé cesty.


Kórejci chcú po novom jednoducho odlíšiť obyčajné typy Hyundai od tých prémiových, ktoré budú predávať pod značkou Genesis. V budúcnosti teda auto so zadným pohonom pod značkou Hyundai nehrozí.


Zdroj: motortrend
 

PRÉMIOVÁ ZNAČKA GENESIS PRÍDE DO EURÓPY NESKÔR, NEMÁ VHODNÉ MOTORY

PRÉMIOVÁ ZNAČKA GENESIS PRÍDE DO EURÓPY ...

Hyundai odložil vstup prémiovej značky Genesis do Európy na koniec dekády. Dôvodom sú len veľkoobjemové benzínové ...

10. 06. 2016
TEST: HYUNDAI GENESIS COUPÉ 3.8 V6 GDI

TEST: HYUNDAI GENESIS COUPÉ 3.8 V6 GDI

Hyundai toho vo svete športových áut ešte veľa nedokázal. No zatiaľ ani nemusel. Doteraz, presnejšie donedávna ich ...

03. 02. 2014