De Tomaso má nového majiteľa. Taliansku značku tentoraz kúpila čínska skupina menom Consolidated  Ideal TeamVenture, ktorá zaplatila niečo vyše milióna eur. To je približne polovica sumy, čo sľubovali Švajčiari, ktorí De Tomaso mali kúpiť. Švajčiarska spoločnosť, L3 Holding zastavila akvizíciu, keď investor nedokázal plniť finančné záväzky. De Tomaso sa opäť ocitlo v dražbe a Ideal TeamVenture značku tentoraz kúpili. Číňania boli účastníkmi dražby už aj naposledy, keď ju vyhral L3 Holding.

De Tomaso Mangusta z roku 1967

Keď sa povie De Tomaso, tak väčšina si spomenie na Panteru alebo Mangustu. Značka je už dlho mŕtva, hoci ju chceli vzkriesiť typom Deauville. Teraz automobilku kúpili Číňania, ktorí chcú meno De Tomaso používať na domácom trhu.

Ideal TeamVenture chce používať meno De Tomaso pre autá na čínskom trhu. De Tomaso má časy najväčšej slávy už dávno za sebou, na autá ako Pantera alebo Mangusta už len spomíname. Zo značky sa po niekoľkých neúspešných pokusoch o znovuzrodenie stal horúci zemiak automobilového sveta. Len na pripomenutie, v roku 2009 automobilku De Tomaso kúpil Gian Mario Rossignolo, ktorý plánoval luxusný stroj De Tomaso Deauville, no jeho pokus skončil bankrotom. Potom značku prebrala spoločnosť ATS, ale ani to nefungovalo. A teraz je v čínskych rukách.

De Tomaso Deauville malo vzkriesiť značku, no pokus bol neúspešný

Zdroj: autoblog.com