Kia plánuje, v najbližších rokoch uviesť niekoľko športových modelov. Jednym z nich bude kupé z konceptu GT, ktorý predstavili vo Frankfurte v r2011. Vtedy sa jednalo o zadokolku, no je možné, že sériová podoba nakoniec skončí s predným náhonom. Špekulácie sa zakladajú na fakte, že Kia má zatiaľ v ponuke iba jednu zadokolku, luxusný sedan K9 s dlhým rázvorom 3045 mm. No je možné, že KIA bude zdielať platformu so sesterským Hyundaiom a dočkáme sa auta na báze kupé Genesis. Jediná potvrdená správa je zatiaľ to, že Kia GT pôjde do výroby. Do predaja by sa mala dostať koncom roka 2016.

Ešte pred tým sa však dočkáme konceptu roadster s logom Kia na kapote. Mali by ho predstaviť na januárovom autosalóne v Detroite. Podľa vyjadrení automobilky pôjde o konkurenta pre Mazdu MX5.

Kia si chce novými typmi v koncerne vybudovať pozíciu športovejšej značky. Sme jednoznačne za! :)

Kia sa tiež rozhodla trochu nabrúsiť model Cee’d GT. Novú, rýchlejšiu verziu automobilka odlaďuje v Európe. Samozrejme, kde inde ako na legendárnom Nürburgringu. Ide najmä o to posunúť Cee’d GT do kategórie hot hatch, keďže súčasný model mnohí označujú skôr ako „warm hatch“. Kia sa rozhodla postaviť konkurenta Golfu GTI, či Octavii RS, no nepôjde cestou zvyšovania výkonu. Aj v ostrejšej verzii bude na pohon slúžiť rovnaký prepĺňaný, 1,6 litrový benzínový motor s výkonom 150 kW (204 k). Športovejšie jazdné vlastnosti sa inžinieri snažia dosiahnuť redukciou hmotnosti a odladením podvozka.

Pošuškáva sa, že na trh dokonca príde aj menší model Rio GT. Podľa všetkého sa ho, ale dočkáme až s príchodom novej generácie Kia Rio. To by malo byť o rok až rok a pol.