Kia pomaly zanecháva svoj tieň. Stáva sa z nej moderná automobilka, ktorá okrem dizajnu chce zaujať a pritiahnuť nových zákazníkov kvalitou a dielenským spracovaním. Z predajných výsledkov za posledných pár rokov je zrejmé, že sa im to celkom darí. Marketingová politika je nastavená správne. A na Slovensku veci zjavne pomáha fakt, že v Žiline priamo, alebo nepriamo pre značku Kia pracuje kvantum Slovákov. V ostatných krajinách musela zákazníkov značka presvedčiť kvalitami. Iné vysvetlenie proste nie je.

„Sme konkurencieschopná značka, ale chceme osloviť i milovníkov rýchlej a dynamickej jazdy....“ skonštatuje riaditeľ Michael Cole.

Michael Cole, prevádzkový riaditeľ európskej divízie Kie, tvrdí, že vyššie zmienené atribúty nevystihujú celý potenciál značky.  Chce, aby  sa z Kie stala značka, ktorá je orientovaná aj na vodiča, a poskytovala mu dokonalé súžitie a najlepšie zážitky z jazdy. Takto naladené modely značke veľmi dlho chýbali. Pomaly sa ale snažia svoje „zaspanie“ ospravedlniť a prinášajú takmer do každého modelového radu variant s označením „GT“, ktorý údajne nebude len model s emblémom bez šťavy. Či už sa bavíme o pripravovanej novinke Rio GT, Pro_Ceed GT, Optime GT, a nezavrhujú ani Sportage GT, ak bude o neho dostatočne veľký záujem. 

Človek, na ktorého Kia a Hyundai vsádza, pri vývoji športovo ladených modelov. Albert Biermann, bývalý viceprezident pre konštrukciu v BMW "M".

Ale ako dosiahnu, aby sa stali konkurencie schopní po stránke jazdných vlastností? Myslím, že urobili to najlepšie, čo mohli. Pred dvomi rokmi totiž získali Alberta Biermanna. Že neviete, kto to je? Mal na starosti vývoj vysokovýkonných áut bavorskej automobilky. Bol viceprezidentom pre konštrukciu BMW a divíziu "M". Radšej nechcem vedieť, čo mu Kórejci pred časom za tento prestup sľúbili. Pár fazuliek to ale určite nebolo :).

Zdroj:go.newsfusion.com

KIA CHYSTÁ PLEJÁDU MODELOV S OZNAČENÍM GT

KIA CHYSTÁ PLEJÁDU MODELOV S OZNAČENÍM GT

Kia sa za posledných desať-pätnásť rokov neskutočne zmenila. Stala sa z nej dravá značka, ktorá si chce uchmatnúť ...

05. 08. 2016
HYUNDAI ZÍSKAL PRE VÝVOJ ŠPORTIAKOV TECH ŠÉFA BMW M

HYUNDAI ZÍSKAL PRE VÝVOJ ŠPORTIAKOV TECH ...

Kórejský koncern Hyundai Kia v posledných dekádach výrazne rastie a púšťa sa do nových segmentov. Už sa mu podarilo ...

24. 12. 2014