Páčia sa vám modely Lamborghini SuperVeloce, ale chceli by ste ich bez strechy? Doteraz by ste mali smolu, automobilka vyrábala SV len ako kupé. Ale konvencie treba meniť, v Taliansku si povedali, že nastal čas na otvorené SV a predstavili Lamborghini Aventador SuperVeloce Roadster. Roadster v ničom nezaostáva za kupé Lamborghini Aventador SV. Tak sa mu pozrime na zúbok.

Prvé Lamborghini SuperVeloce bez strechy sa volá Aventador SV Roadster. Superšport má 750 k, stovku dá len za 2,9 s a vyrobia len limitovanú sériu 500 kusov.

Otvorené Lamborghini Aventador SV Roadster vyrobia v limitovanej sérii 500 kusov. Podobne ako pri kupé, aj tu vydolovali z motora ďalších 50 k. 6,5 litrový atmosférický V12 teraz produkuje 750 k pri 8400 ot. a 690 Nm.  Túto silu posiela na všetky kolesá 7-stupňová prevodovka ISR a Haldex Generation IV 4WD systém. Aventador SV Roadster používa rovnakú podvozkovú techniku ako Lamborghini Aventador SV, teda adaptívne magnetické tlmiče, push-rod systém uchytenia tlmičov a Lamborghini Dynamic Steering, posilňovač riadenia s variabilným účinkom.

Lamborghini predstavilo Aventador SV Roadster

Lamborghini Aventador SV Roadster váži 1535 kg, čo je o 50 kg menej ako Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster. Vďaka tomu má neuveriteľný pomer výkonu k hmotnosti 2,1 kg/k, zrýchlenie na stovku zvládne za šialených 2,9 s (to je len o 0,1 horšie ako kupé Lamborghini Aventador SV) a dosiahne topspeed 350 km/h.

Lamborghini Aventador SV Roadster je prvé SuperVeloce bez strechy

Komu by sa nepáčil zvuk V12? V Lamborghini na to mysleli a pripravili špeciálne zadné okno, ktoré prepúšťa zvuk motora do kabíny. Zapracovali aj na streche, plátno sa dnes už nenosí, takže auto potrebuje hardtop. A aby nebol príliš ťažký, tak najlepšie z karbónu. Inžinieri dali hlavy dokopy a vymysleli dvojdielnu karbónovú strechu, ktorá váži menej ako 6 kg. Koľko to celé stojí? Lamborghini doručí Aventador SV Roadster prvým zákazníkom začiatkom budúceho roka a každý za neho zaplatil 357 000 eur bez dane.