Rakúsko hostilo Veľkú cenu F1 naposledy v roku 2003, to bolo ešte na okruhu menom A1 Ring. Po kúpe Red Bullom dráha postupne chátrala, pretože Dietrich Mateschitz nechcel investovať to stratového okruhu. Koncom roka 2008 rekonštrukciu nakoniec spustili. Vynovený Red Bull Ring si nakoniec našiel miesto v tohtoročnom kalendári F1. Niki Lauda je však pobúrený situáciou na okruhu.

Red Bull predáva zákruty na Red Bull Ringu sponzorom. Nechcete jednu?

Laudovi sa nepáči správanie Red Bullu, ktorý predáva zákruty na Red Bull Ringu sponzorom.

Ako súčasť renovácie začal Red Bull predávať zákruty sponzorom. Zákruta, ktorá niesla meno Nikiho Laudu sa dnes volá Pirelli Kurve. O svoju zákrutu prišiel aj Gerhard Berger, jej nové meno je Würth Kurve. Jediný, kto zatiaľ odoláva je Jochen Rindt. "Je nezvyčajné vziať niekomu takúto pamiatku len pre peniaze a súčasne zničiť emócie Rakúšanov. Mám pocit, že zosobňujem viac emócií ako pneumatika. Azda je to preto, lebo momentálne s Mercedesom v F1 dominujem a Red Bull porážam. Ale mali by sme byť viac naklonení nostalgii." povedal Lauda.

Okrem Laudu prišiel o svoju zákrutu aj Gerhard Berger

Laudu pobúrilo konanie Red Bullu a chce im to vrátiť na ich vlastnej pôde. Spolu s tímom Mercedes AMG F1 plánuje získať prvé a druhé miesto na Veľkej Cene Rakúska 2014 na Red Bull Ringu. Vzhľadom na rýchlosť Mercedesu to nie je vylúčené.