Lotus neprežíva šťastné obdobie. Len pred nedávnom oznámili, že Lotus prepustí 325 ľudí a teraz prichádza ďalšia rana. V USA prestanú predávať typ Evora. Dôvod? Vyprší im výnimka, ktorú dostali na airbagy Evory. Lotus žiadne iné cestné auto v Amerike nepredáva a tak na krátky čas zmizne z trhu. Spoločnosť hovorí, že to nebude na dlho, pre rok 2016 pripravujú Evoru aj s vyhovujúcimi airbagmi.

Lotus Evora v roku 2015 zmizne z amerického trhu

Lotus musí v Amerike prestať predávať typ Evora. Vyprší im výnimka na airbagy a nový model, ktorý by vyhovoval prepisom nemajú. Evora s vyhovujúcimi airbagmi príde až v roku 2016.

„Viem, že to bude vítanou správou pre tisíce majiteľov a fanúšikov v Severnej Amerike, ale skutočnosť je taká, že sme nikdy nemali v úmysle odísť. Severoamerický trh je pre nás veľmi dôležitý a chceme tu v budúcnosti rozšíriť predajnú sieť a zvýšiť predaje,“ hovorí CEO skupiny Lotus Jean-Marc Gales. „Rád by som poďakoval fanúšikom Lotusu za ich podporu v priebehu rokov a pripomenul im, že pracujeme na viacerých zaujímavých produktoch. Budeme aj naďalej pokračovať v skúmaní našich základných hodnôt, ako urobiť športové auto lepšie, teda rýchlejšie, ľahšie a udržať čistý pôžitok z jazdy.“

Predaj Evory v Amerike obnovia v roku 2016, keď bude mať auto airbagy podľa tamojších predpisov

Lotus v Severnej Amerike preskočí modelový rok 2015 a vráti sa až v roku 2016. Medzitým bude 45 dílerov značky pokračovať v predaji pretekárskych špeciálov Elise Cup R a Evora V6 Cup R.

Zdroj: autoblog.com