Mercedes oficiálne predstaví novú triedu C o pár dní na autosalóne v Detroite. Už vieme čo môžeme čakať, prvé informácie o nej sme priniesli ešte v októbri minulého roka a prvé fotky nemaskovaného auta niekoľko týždňov potom. Do 4. generácie Céčka namontujú všetko od 4-valcov až po 8-valce, benzín, diesel, hybrid, môžete si vybrať. Priaznivci značky ale očakávajú niečo viac, chcú AMG. A dočkajú sa, Mercedes naplánoval C63 AMG na koniec roka 2014.

Do novej generácie Mercedesu C63 AMG namontujú 4,0 litrový V8 prepĺňaný dvoma turbami

Downsizing dostihol aj AMG, v novej generácii C63 AMG vymenia atmosférický 6,2 l V8 s výkonom 457 k, za 4,0l dvoma turbami prepĺňaný V8 s odhadovaným výkonom 450 až 500 k. 

Podobne ako konkurencia, aj Mercedes sa nakazil chorobou zvanou downsizing. Veria, že chýbajúci objem nahradia turbom. Zatiaľ čo do aktuálnej C63 AMG montujú atmosférický V8 s objemom 6,2 litra (457 k), v novej generácii by sme niečo podobné hľadali márne. Pre nové Céčkové AMGéčko pripravili 4,0 litrový V8 prepĺňaný dvoma turbami s odhadovaným výkonom 450 až 500 koní. Chvalabohu ubrali len z objemu a nie z počtu valcov. Novému motoru dali kódové označenie M177. Mercedes v novom C63 AMG nechá 7-stupňovú automatickú prevodovku. Zatiaľ je príliš skoro hovoriť o hnanej náprave, nevieme či sa fabrika rozhodne pre pohon zadnej nápravy, všetkých kolies, alebo nechá voľbu na zákazníka.

Zdroj: autoblog.com