Toto rozhodnutie prišlo len včera (18. 03. 2020) večer. Z dôvodu aktuálnej situácie v Európe a predovšetkým vo Francúzsku, neostávalo kompetentným nič iné, len tieto preteky kvôli koronavírusu odložiť alebo rovno zrušiť. Pôvodný dátum konania 88. ročníka 24h Le Mans bol 13. - 14. júna 2020. Aj keď by sa preteky uskutočnili takmer o 3 mesiace, nikto reálne nevie, aká bude vtedy situácia a či sa podarí dostať rastúci počet nakazených a úmrtí pod kontrolu. Rozhodnutie preteky odložiť je tak podľa mňa veľmi správne. 

Vidíme sa v septembri

„Posunúť preteky je vzhľadom na aktuálnu situáciu správnym rozhodnutím. Aktuálne pracujeme na upravení kalendárov pre WEC, ELMS, Michelin Le Mans Cup a Ligier European Series. Sezóna WEC by mala začať v septembri 2020. V najbližších dňoch Vás budeme informovať o novinkách ohľadom FIA WEC a European Le Mans Series.“ Gérard Neveu, CEO pre FIA WEC a ELMS

Nový dátum konania pretekov v Le Mans je stanovený na 19. - 20. septembra 2020. 

„Presunutie pretekov z pôvodných dátumov v júni je aktuálne najvhodnejšou cestou vzhľadom na tieto výnimočné okolnosti. V prvom rade vyzývam všetkých, aby neohrozovali seba, svojich blízkych, ani iných. Najdôležitejšou vecou je obmedziť šírenie tohto vírusu. Naše myšlienky sú so zdravotníckym personálom, ktorý nepretržite pracuje pre náš všetkých. Posunutím 24h Le Mans musíme spraviť zmeny v kalendári WEC a ELMS, o ktorých Vás budeme informovať čoskoro. Bezpečnosť a kvalita našich podujatí nebude ohrozená. Súťažiaci, sponzori, fanúšikovia, média, zdravotnícke služby a organizátori – je čas spojiť sa, viac než kedykoľvek predtým.“ Pierre Fillom, prezident ACO (Automobile Club de l'Ouest)

Zdroj: fiawec.com