Priaznivci "čistého motoršportu" ako preteky na motokárach kedysi označil Ayrton Senna nemajú na slovensku veľa kvalitných možností na zvezenie. Slovensko má niekoľko halových motokárových komplexov (napr. v Banskej Bystrici, v Piešťanoch, pri Žiline, pri Bratislave) a tiež pár vonkajších motokárových dráh v Trebaticiach, Dunajskej Strede či v Pezinku. Ich vek, rozmery a stav však mnohých jazdcov neuspokojuje. Väčšina z nich je vhodná skôr na zábavu než skutočný motoršport. Preto mnohí priaznivci tohto druhu športu jazdí na za kvalitnými službami do areálu SpeedWorld pri mestečku Bruck v Rakúsku.Spoločnosť Max Slovakia spol. s r.o. už pred pár rokmi prišla s nápadom postaviť pri Bratislave nový komplex s viacúčelovou halou s troma podlažiami.


Podľa dokumentov má byť hala rozdelená na dve časti. Prvá, prízemná, prinesie krytý motokárový okruh, ktorého zastavaná plocha dosiahne 6 830 m2. Investor v nej chce prevádzkovať motokáry na elektrický pohon, nie na benzín. To má výhody v nižšom hluku a nulových emisiách v uzavretej hale.


Druhá časť haly bude mať tri nadzemné podlažia a počíta sa tu s reštauračnými službami, administratívnymi a obchodnými priestormi. Ďalšie plochy zaberú športoviská, predbežne sa hovorí o squashi, fitness, bowlingu a ďalších. Pre celý projekt má vzniknúť 91 parkovacích miest.


S výstavbou haly sa predbežne počíta už na jeseň tohto roka, s dokončením potom o dva roky neskôr. Celkové náklady odhadujú dokumenty predložené štátnym orgánom na 2,5 milióna eur. Plocha celého areálu dosiahne 2,1 hektára.

zdroj: reality.etrend.sk