V sezóne 2010 dosiahol i prvé úspechy a to II. miesto v stíhacích pretekoch, II. a III. miesto miesto v pretekoch AGS. Jeho cieľom je v budúcnosti skúsiť rallycross, autoslide alebo rally.

Meno a priezvisko: Samuel Ondruška
Vek: 14
Jazdí na: VW GOLF II - 1,6 (130 k)

Samo, čo ťa priviedlo k jazdeniu?
Pretekov som sa zúčastňoval od útleho detstva. Práve preto sa zo mňa stal nadšenec tohto športu. Prvýkrát som si sadol do káry, keď som mal 8 rokov a odvtedy to už išlo. O 5 rokov neskôr som otestoval autokros a ostal mu doposiaľ verný. Mojím snom je pretekať v európskom seriáli rallycrossu.

Máš i nejaký vzor, ktorému by si sa chcel priblížiť?
Osobne považujem za jedného z najlepších jazdcov majstra Slovenska v autokrose Karola Šedivého, ktorý sa pravidelne tešil z titulu v kategórii D1 2000.

Predpokladáme, že na disciplína, ktorá ťa zaujala najväčšmi bola autokros?
Jasné, autokros. Mne učarovali rovnako i kopce, na nich som začínal. Každá z disciplín je niečím zaujímavá.

Prečo sa zúčastňuješ Carpoint Junior Cupu?
Asi každý, kto preteká povie, že súťaživosť má v krvi. Ja rovnako. Chcem si porovnať sily s ostatnými jazdcami, a samozrejme, pokúsiť sa umiestniť čo najvyššie. V súčastnosti je podľa mňa dostatočný priestor na Slovensku pre súperenie, meranie síl. Organizuje sa čoraz viac seriálov a my mladí máme príležitosť rásť, rozvíjať svoje zručnosti za volantom.

Ako by si teda zhodnotil, z Tvojho uhla pohľadu úroveň motoristického športu na Slovensku?
Myslím, že si sa v podstate extra nezmenila. Príležitostí na jazdenie je dosť. Možno by som uvítal vyššiu finančnú podporu a záujem o takýto druh podpory zo strany verejnosti.

Samo, ďakujeme za rozhovor. Veľa úspechov v tejto sezóne, naplň svoje méty.

Zdroj: www.carpoint.sk