Stretnutie prebehlo v neformálnej, príjemnej nálade v motokárovej hale Monza v Piešťanoch s dráhou dlhou 325 m. O atmosféru, podporenú príjemným personálom a službami sa staral počas celého večera okrem organizátorov i jeden z partnerov projektu, fotograf Lukáš Vician. Cieľom stretnutia bolo predstaviť a spoznať jednotlivých účastníkov Junior Cupu, ktorí dostali tzv. štartovacie balíčky. Zahájenia sa zúčastnilo 17 jazdcov, ktorých na mieste podporili aj ich rodiny či priatelia.

Pod heslom - poznaj svojho súpera - CarPoint zorganizoval motokárové preteky, kde si svoje sily a možnosti zmerali všetci zúčastnení. Po úvodných kvalifikačných jazdách podľa dosiahnutého času zoradili jazdcov v rebríčku. Následne sa začali neľútostné súboje vo vyraďovacích jazdách. Do finálovej jazdy, ktorá sa išla dvakrát po 7 minút sa okrem čistokrvných motokárových jazdcov Mareka Chromého a Tomáša Majerčíka do finále prebojovali aj kopčiar Janko Kudlák a veľké prekvapenie celého večera slalomár Števo Demeter. Úvodný súboj finále sa odohral pri žrebovaní motokáry. Marek Chromý svojimi časmi potvrdzoval svoje ambície na víťazstvo. Neľútostné súboje však prebiehali o druhé miesto, ktoré napokon obsadil Števo Demeter. Tretí skončil Tomáš Majerčík, štvrtý Jano Kundlák. Všetci zúčastnení nás svojimi zajazdenými časmi neustále presviedčali, že patria k veľkým motoršportovým nádejam Slovenska.

Počas pretekov mali jazdci množstvo času na spoznanie súperov. Poznáme ich názory na motoršport,  čo im na Slovensku chýba, ale aj to, kto ich k nemu priviedol, či aké sú ich ďalšie ciele. Každé 3 týždne vás budeme informovať o jednotlivých účastníkoch, ich momentálnych výsledkoch a rovnako prinesieme i rozhovory s nimi.

 

Všetkým účastníkom prajeme množstvo šťastne najazdených kilometrov a veľa úspechov vo vybranej disciplíne. Budeme sledovať Vaše kroky na ceste stať sa víťazom Carpoint Junior Cupu 2011.

 

PR CarPoint