Minulý rok sa BMW veľmi darilo s M3 GT, kedy skončili v celkovom hodnotení druhí, hneď za Porsche 997 GT3-RSR. Tento rok sa však továrenská M3 neukáže, s ňou sa sústredia na seriál DTM. Celú ťarchu dobrého výsledku tak na svoje plecia berie Z4 GT3 tímu Schubert. Automobilka im chce, samozrejme, poskytnúť maximálnu možnú podporu, a do kokpitu si sadnú jazdci ako Jörg Müller, Nico Bastian, Claudia Hürtgen, Dirk Adorf, Uwe Alzen, Dirk Müller and Dominik Schwager. S víťazstvom si veria, tento rok už zvíťazili na Nürburgringu v seriáli VLN.

Tento rok bude na 24h Nurburgringu iba tím Schubert. M3 sú v DTM.

Tento rok bude na 24h Nurburgringu iba tím Schubert. M3 sú v DTM.

Parametre pretekárskej Z4 GT3 sú na úrovni. Poháňa ju V8 objemu 4,4 litra. Výkon je teda niekde okolo 515 koní a točí 8 600 ot. Krútiaci moment pri 5 500 ot je tiež 515 Nm. Pri hmotnosti 1 200 kilogramov je to veľmi živé auto. Prevodovka je sekvenčná so šiestimi stupňami. Vodičovi v pretekoch pomáha pretekárske nastavenie ABS a trakčnej kontroly.

Z4 GT3 pre túto sezónu dostala vylepšený výfukový systém, aerodynamický kit, nový diferenciál zadnej nápravy a nové krídlo. Sedačka jazdca je fixne zakotvená, pri zmene pretekárov posúvajú pedále a volant. Ako vidino z fotografií, Z4 GT3 nie je žiadny drobček. Má síce krátke previsy, avšak na šírku meria celých 2012 mm. Výška je 1210 mm a rázvor náprav je 2509 mm. Palivová nádrž pojme 105 litrov benzínu.