Michael a Corinna Schumacher

Začiatkom tohto roka Michael Schumacher v tichosti na novom sídle na Malorke zažil 50. narodeniny. Slovo oslávil do predošlej vety, pochopiteľne, vôbec nepasuje. Veľmi veľa ľudí, fanúšikov, ale aj lovcov senzácií zaujíma, či a kedy sa Michael ešte vráti pred kamery a na verejnosť. To dnes asi naozaj nik nevie, no možno sa aspoň časť noviniek o ňom vďaka filmu dozvieme. Prečo je to možné? Lebo na filme spolupracuje priamo najbližšia Schumiho rodina. K filmu, ktorý vraj prinesie mnoho doposiaľ nepublikovaných záberov z rodinného archívu, urobia komentár manželka Corinna, deti Mick a dcéra Gina-Marie a otec Rolf.

"Film nebude mapovať len Michaelovu neskutočnú motoršportovú kariéru, ale viaceré jeho stránky života. Ukážeme ho ako malého chlapca s veľkým snom, nemilosrdného a ctižiadostivého jazdca F1, ambiciózneho športovca, schopného mechanika s technickými schopnosťami, rešpektovaného tímového hráča, ale aj milujúceho otca rodiny," povedali k novému filmu producenti. Tí zároveň dodali, že ešte tento týždeň na filmovom festivale v Cannes ukážu svetu krátku ukážku. 

"Michaelova pozoruhodná kariéra si zaslúži poctu, zvlášť keď tento rok je 50. výročie jeho narodenia a 25-ročné výročie zisku prvého zo 7 titulov v F1," povedala k filmu pretekárova manažérka Sabine Kehm. Produkciu má na starosti nemecká značka B/14 Film a DCM. 

Pre rýchlu rekapituláciu, Michael získal 7 titulov Majstra sveta F1, z toho v šnúre päťkrát za sebou a vyhral 91-krát, najdominantnejšia sezóna bola s Ferrari 2004, v ktorej z 13 pretekov 12-krát získal prvé miesto. Prvú časť kariéry ukončil v roku 2006 a v roku 2010 sa pokúsil vytvoriť Dream Team s najstaršou a najrešpektovanejšou nemeckou značkou Mercedes. Tam sa mu však už pre viaceré dôvody nedarilo a tak kariéru definitívne v roku 2012 ukončil. Dôchodok si však veľmi neužil. 29. decembra 2013 utrpel pri lyžovačke vážne poranenia hlavy a mozgu a na pol roka ho uviedli do umelého spánku. Aktuálne sa zotavuje na Malorke, no jeho presnejší zdravotný stav držia dlhodobo vo veľkej tajnosti.

zdroj: autosportfoto.sk