Problémy mal američan Robby Gordon, ktorého trápil pohon 4x4. Po  mokrej trati sa šmýkal na svojom Hummeri len s pohonom jednej nápravy a  stratil zhruba 10 minút na víťaza

Etapa 1:

Prvý úsek rally viedol súťažiacich z Victorie do Cordoby. Trať merala  566 km, plus k tomu 192 km ako špeciálka pre motorky a štvorkolky, 222  km pre kamióny a automobily.

Automobily
Carlos Sainz je tento rok opäť v pozícii obhajcu titulu a do prvej  etapy odštartoval tak, ako sa od neho očakávalo - prvým miestom. Za  chrbtom mal síce rivala Stephana Peterhansela, ten sa k nemu však na  svojom BMW nepriblížil, a Sainz i napriek problémom so stieračmi (etapa  sa išla i v daždi), dorazil do cieľa 1,5 min pred francúzom. Tretí  skončil jazdec Volkswagenu Nasser Al-Attiyah. Práve pre charakter trati a dážď, Sainz etapu neskôr komentoval, že mu pripadala ako Britská rally vo Walese. Problémy mal američan Robby Gordon, ktorý mal problémy s pohonom. Po  mokrej trati sa šmýkal na svojom Hummeri len s pohonom jednej nápravy a  stratil zhruba 10 minút na víťaza. Juan "Nani" Roma na svojom Nissane  mal problémy s ventiláciou a etapu dokončil so 17 minútovou stratou.  Rovnako nie príliš dobre začalo pretek Mini, ktoré malo problémy s  chladiacim systémom a po niekoľkých zastávkach na trati strácali v  cieli hodinu na Carlosa Sainza. Jazdec Mini Chicherit k tomu povedal:  "Je to veľmi ťažké. Už po troch kilometroch sme mali alarm kvôli zlému  chladeniu. Ale nejako sme to dotiahli až 30 km pred cieľ a tam sa  objavila porucha bŕzd. Koleso bolo zablokované a bolo veľmi ťažké auto  spojazdniť. Rok práce na aute a ako odmena sme dostali toto.."

1. Carlos Sainz (Šp./Volkswagen) 2:18:32
2. Stephane Peterhansel (Fr./BMW) +0:01:31
3. Nasser Al-Attiyah (Katar/Volkswagen) +0:02:16

Kamióny
Táto rally sa úplne zle začala pre holanďanov. Wulfert Van Ginkel  nemohol odštartovať do špeciálky, pretože na spojovacej etape pri  výjazde z dialnice sa snažil vyhnúť kovovému predmetu na vozovke (iný  zdroj hovorí o defekte pneumatiky) a niekoľko krát svoj kamión  prevrátil. Druhý holandský jazdec, Gerard de Rooy na Ivecu, mal smolu na 72-hom kilometri. Voz absolvoval značný skok a dopad vozu bol tak intenzívny,  že de Rooyovi sa obnovilo zranenie chrbta z Silk way rally 2009 a zo  súťaže odstúpil. Proti ruským cárom na Kamazoch teda ostáva len Aleš  Loprais. Česi na Tatrovkách tiež nemali bezchybný deň, Martin Kolomý  dostal v pravotočivej zákrute defekt lavej zadnej pneumatiky, a po  jazde na dvoch kolesách sa kamión oprel o strom. Etapu dokončil, po  príjazde do bivaku sa podobne ako Spáčil sťažoval na nižší výkon  motora.

1. Vladimir Čagin (Rus./Kamaz) 2:44:22
2. Aleš Loprais (ČR/TAtra) +0:04:41
3. Firdaus Kabirov (Rus./Kamaz) +0:05:52

Motocykle a štvorkolky
Slováci odštartovali Dakar veľmi pekne, Štefan Svitko dorazil do cieľa etapy na 19-tom mieste, Ivan Jakeš 32-hý a Matoška po veľkých  technických problémoch skončil až 165-ty. Jakeš sa mohol umiestniť  lepšie, v prachu však netrafil dobre trať a skončil v plote. Poškodil  prednú časť motorky, bude však pokračovať. Celkovo vyhral portugalčan Faria, wingman Despresa z minulého roka.  Tento rok sú tiež kolegovia, po štarte z jedenástej pozície ale nadelil Despresovi jedenásť sekúnd a nechal mu druhé miesto. KTM zobrala prvé  štyri miesta vďaka tomu že najväčší nepriateľ Fariu a Despresa, Marc  Coma, skončil na tretej a Juan Pedrero na štvrtej pozícii. Zmeny pravidiel a prechod na motorky s objemom 450ccm robia niektorým pretekárom problémy. Pal Anders Ullevalseter povedal: "Desať rokov som brzdil skôr pretože som jazdil na veľkej 690 ccm, teraz sa musím učiť brzdiť neskôr kvôli hmotnosti biku. Na 450-ke som sa žiadneho preteku  počas sezóny nezúčastnil, takže sa musím ešte také dva dni učiť a  prispôsobiť jazdný štýl."

1. Ruben Faria (Port./KTM) 1:58:02
2. Cyril Despres (Fr./KTM) +0:00:29
3. Marc Coma (Šp./KTM) +0:01:15

Obhajca Marcos Petronelli dostal výnimku k štartu do prvej etapy,  pretože dorazil na štart s dvojhodinovým meškaním. Taktiež však i  penalizáciu. Tým sa pre neho šanca na dobrý výsledok takmer stratila.  Proti Macháčkovi sa teda do bitky postaví jeho brat Alejandro. Úvod  rally vyhral Josef Macháček a chrbát mu z druhého miesta kryje Martin  Plechatý.

1. Josef Macháček (ČR/Yamaha) 2:14:07
2. Martin Plechatý (ČR/Yamaha) +0:01:06
3. Sebastian Halpern (Arg./Yamaha) +0:03:04

V zákrute sme stratili kontrolu nad vozom. Prevrátili sme sa. Museli sme ostať stáť a opraviť auto, najmä posilovač riadenia. Bol to pre mňa veľmi zlý deň. Budeme pokračovať, ale odteraz budeme v rally ako podpora tímových jazdcov

Etapa 2:

Druhý súťažný deň trať viedla z Cordoby do San Miguel de Tucuman. Celková dĺžka bola 764 km, špeciálka pre motocykle a štvorkolky merala 300 km a pre automobily s kamiónmi 324 km. Etapa bola opäť sprevádzaná silným dažďom a nahrávala svojím profilom jazdcom rally.

Automobily
Ani druhý deň Carlos Sainz nezaháľal a ide tvrdo za víťazstvom. Druhému v etape, francúzovi Stephanovi Peterhanselovi, naložil 1min:34s. Problémy mal štvrtý Volkswagen, ktorý na 45-tom kilometri špeciálky havaroval a bol celkom slušne potlčený. Mark Miller, vodič auta, tak stráca na víťaza 50 minút. "V zákrute sme stratili kontrolu nad vozom," popisuje Miller. "Prevrátili sme sa. Museli sme ostať stáť a opraviť auto, najmä posilovač riadenia. Bol to pre mňa veľmi zlý deň. Budeme pokračovať, ale odteraz budeme v rally ako podpora tímových jazdcov." Ani Robby Gordon nemal svoj deň. Na Hummeri urobil výlet mimo trate a ostal uviaznutý. Späť na trať sa dostal len vďaka pomoci miestnych, ktorý jeho kolos vyťahovali pomocou starého Fiatu. Výsledok tohoto problému je strata 55 minút. Hummeru tento rok asi jednoducho neide karta. Tímu Mini sa darilo lepšie než predchádzajúci deň a zajadilo siedmy najlepší
čas.

Celkovo:
1. Carlos Sainz (Šp./VW Touareg) 5:30:00
2. Stéphane Peterhansel (Fr./BMW X3) +0:03:05
3. Nasser Al-Attiyah (Katar/VW Touareg) +0:03:19

Kamióny
V tejto kategórii sa čakalo víťazstvo Čagina na Kamaze, ktorý síce bol najrýchlejší takmer na všetkých waypoitoch počas špeciálky, neskorší problém ho ale odsunul na piate miesto a vedenie rally prebral jeho tímový kolega Kabirov. Ten teraz vedie celkovo a druhý je Aleš Loprais na Tatre. Poradie kamiónov je naozaj tesné, prvá trojka je natlačená v 22-och sekundách. Druhá etapa sa však stala osudnou pre Mareka Spáčila na Tatre. Pri prejazde esíčka sa mu zasekol plyn a vyletel z trate. Je to škoda pretože figuroval v prvej desiatke. "Až do okamžiku kolize jsme jeli svižně a přitom na jistotu," vysvetluje vzniklú situáciu Marek Spáčil. "Zasekl se mi plyn a díky tomu jsem byl v daném úseku příliš rychlý. Podle itineráře měla tato část tratě jeden vykřičník, problémy zde však mělo mnoho aut, které jely po nás a to i přitom, že nás bylo poměrně dobře vidět. Nejsem si vědom ničeho, co bych mohl udělat jinak." (czechdakar.cz)

Celkovo:
1 Firdaus Kabirov (Kamaz) 6:41
2 Aleš Loprais (Tatra) +0:00:09
3 Vladimir Čagin (Kamaz) +0:00:22

Motocykle a štvorkolky
Štefan Svitko sa umiestnil na osemnástom mieste, z ktorého stráca 12 minút na víťaza Cyrila Despresa. Ivan Jakeš dokončil etapu na 23-ťom mieste a Radek matoška ako osemdesiaty. Druhú etapu vyhral francúz Despres na KTM. Prebral tak vedenie od Fariu z predchádzajúceho dňa. Zajazdil dobrý pretek, bol totiž najrýchlejší na všetkých waypointoch. "Dnešná trať bola ako jedna veľká šmýkalka", povedal Despres. "Niečo ako 300 kilometrový slalom so skokmi. Na dotankovacom bode som zistil že som minútu za Comom, tak som sa rozhodol zaútočiť. Musel som však byť opatrný kvôli pneumatikám, takmer som ich zničil." Portugalčan Faria dostal minútu penalizáciu za rýchlosť v obývanej oblasti a skončil na piatom mieste so šesťminútovou stratou. Veľmi dobre si viedol viacnásobný víťaz pretekov Baja, John Street, ktorý figuroval medzi vedúcimi jazdcami ale nakoniec sknčil trinásty. Hlavu si však z toho nerobil, pretože prvé dve etapy sú kompletne niečo iné ako to, čo jazdci budú absolvovať v Čile.

Celkovo:
1 Cyril Despres (KTM) 5:17:42
2 Marc Coma (KTM) +0:02:35
3 Ruben Faria (KTM) +0:06:13

Alejandro Patronelli bojuje za svojho brata a do cieľa dorazil na prvom mieste. Vyhral tesne pred Macháčkom, počas preteku viedol o 2 minúty, čech však zabojoval a stratu znížil na 23 sekúnd. "Cieľom nebolo etapu vyhrať, len som chcel zajazdiť slušný čas. Išlo sa veľmi dobre, trať nebola nebezpečná."- povedal víťaz etapy. Česi sú teda v celkovoom poradí rozdelení na prvé a štvrté miesto.

Celkovo:
1. Macháček 5:55:05
2. A. Patronelli +0:05:01
3. Sebastian Halpern (Arg./Yamaha) +0:07:45

Som úplne nespokojný s dnešnou etapou. Mali sme rovnaký problém ako včera. Úplne sme stratili na aute výkon po dvestom kilometri a neviem prečo. Deje sa to už tretí deň.

Etapa 3:

Celých 731 kilometrov merala tretia etapa zo San Miguel du Tucuman do Salvador de Juay. Pre motocykle bolo ako špeciálka vyčlenených 521 km, autá 500 km a kamióny mali voľnejší deň, kedy ako meraný úsek absolvovali len 226 kilometrov.

Automobily
Tretie víťazstvo si zaknihovali u Volkswagenu, nie však zásluhou Carlosa Sainza, ale jeho tímového kolegu Nassera Al-Attiyahu. Nasser vyhral etapu, v podstate to ale nič neznamená, pretože medzi prvými tromi - Al-Attiyah, Sainz a Peterhansel - bol rozdiel na 500 kilometrovej trati 59 sekúnd !
Al-Attiyah k tomu povedal - "Som úplne nespokojný s dnešnou etapou. Mali sme rovnaký problém ako včera. Úplne sme stratili na aute výkon po dvestom kilometri a neviem prečo. Deje sa to už tretí deň. Mal som na Sainza náskok 1,5 minúty, ale stratil som vedenie práve kvôli tomuto problému v mieste, kde sa používajú prvé tri rýchlostné stupne. Musíme tento problém vyriešiť, pretože zajtra pokračujeme v dunách a jemnom piesku, a to bude pre nás problém." Štvrtú pozíciu v celkovom poradí drží ďaľší jazdec Volkswagenu Giniel de Villiers, piaty poliak Krzysztof Holowczyc na BMW. Tím Mini mal deň bez problémov, skončili na deviatej pozícii.

Celkovo:
1. Carlos Sainz (VW) 9:12:05
2. Nasser Al-Attiyah (VW) +0:03:34
3. Stephane Peterhansel (BMW) +0:04:19

Kamióny
Tretia etapa znamenala konečnú pre Martina Kolomého na Tatrovke. Nepríjemná nehoda znamenala zranenie a odstúpenie posádky z dakarskej rally. V ten deň sa im darilo, predbehli niekoľko kamiónov a prebojovali sa na šieste miesto v etape. Auto sedelo výborne, trať im tiež ako sa hovorí "sadla". Čo sa stalo opisuje M. Kolomý: "Držel jsem svůj speciál pod plynem, když přišel úsek se dvěma velkými dírami s poměrně strmými stěnami těsně za sebou. Krátce předtím vyletěl po jednom menším skoku z přístrojové desky tachograf a začal cestovat po řízení. Snažil jsem se jej odklidit a nedokázal tak dostatečně dobrzdit před místem, které se nakonec autu stalo osudným. První nerovnost nakopla Tatru do vzduchu, což není nic mimořádného, protože na to jsou vozy dimenzovány a stavěny a na Dakaru se tak běžně jezdí. Po nakopnutí do vzduchu letěla Tatra chvíli vzduchem a přistála přímo do protisvahu druhé díry." Martin Kolomý dále pokračuje: "Vzhledem k profilu a velikosti terénní nerovnosti dopad bohužel nepobrala kola, tak jako normálně, ale veškerá síla nárazu šla přímo proti podvozku. Tatru to okamžitě zastavilo. Auto v podstatě nic nebylo, s námi to ale bohužel bylo horší." (czechdakar.cz)
Posádka skončila slušne potlčená. Martin Kolomý doplatil na nehodu zlomeným obratlom, navigátor Jaroslav Lamač má obratle zlomené dva. Pri vyťahovaní z Tatry jeden záchranár na neho dokonca spadol. Lamač sa podrobil operácii v miestnej nemocnici. Podľa posledných informácií sa stav posádky zlepšuje a v nasledujúcich dňoch budú letecky prepravení do Čiech. Držíme palce.

Popri tejto nepríjemnej udalosti si na trati zapísal ďaľšie víťazstvo Vladimír Čagin na Kamaze a posunul sa na prvé miesto v hodnotení. Etapu dokončil s masívnym náskokom siedmych minút. Loprais sa držal tiež dobre a dorazil do cieľa RS iba 15 sekúnd za druhým Kabirovom.

Celkovo:
1 Vladimir Čagin (Kamaz) in 9:38:58
2 Firdaus Kabirov (Kamaz) +0:06:23
3 Aleš Loprais (Tatra) +0:06:37

Motocykle a štvorkolky
V tretej etape konečne vyhral Marc Coma. Zo slovenských pretekárov skončil najlepšie Štefan Svitko ako pätnásty. Celkovo je na šestnástom mieste, odkiaľ na Despresa stráca 35:25 minút. Ivan Jakeš si v celkovom hodnotení drží 25-tu priečku a na lídra stráca cez hodinu.
Cyril Despres bol hrdina dňa. Na prvom úseku išiel pomalu a na prvom waypointe sa kvalifikoval až s 45-tym najlepším časom.Od tej chvíle bol ale nezastaviteľný. Na 219-tom kilometri bol už na štvrtej pozícii. Po
neutrálnej sekcii, kde nie je nutné "tlačiť na pílu", ale prípadná porucha alebo nehoda pretekára stále môže stáť pozíciu, nasledoval 102 kilometrový šprint. Despres pokračoval v stíhacej jazde a tretiu etapu dokončil so stratou iba 2:21 min na víťaza Comu.

Celkovo:
1. Cyril Despres (Fr./KTM) 9:38:58
2. Marc Coma (Šp./KTM) +0:00:14
3. Ruben Faria (Por./KTM) +0:09:38

Prekvapivým víťazom v tejto triede bol Tomas Maffei. Veľmi dobre išli v tretej etape i Alejandro Patronelli a Sebastian Halpern, ktorí si menili prvé miesto a česi sa tomu len prizerali. Preto boli českí pretekári odsunutí mimo medailové pozície na štvrté a piate miesto.

Celkovo:
1 Sebastian Halpern (Yamaha) 11:02m21
2 Alejandro Patronelli (Yamaha) +0:00:12
3 Tomas Maffei (Yamaha) +0:01:12

Robby Gordon nedorazil na štart meraného úseku, pretože bol donútený zastaviť kvôli technickému problému na spojovačke ku štartu

Etapa 4:

Štvrtá etapa bola dočasná rozlúčka s Argentínou, jazdci sa dostali do Čile a počas tejto krátkej 207 kilometrovej etapy sa dostali až do výšky 4,800 m.n.m. Zároveň to bola prvá RS, kde všetky kategórie absolvovali rovnaký počet kilometrov. Trať viedla z argentínskej San Salvador de Juay do Calama v Čile.

Automobily
Robby Gordon nedorazil na štart meraného úseku, pretože bol donútený zastaviť kvôli technickému problému na spojovačke ku štartu. Prvé informácie boly porucha motoru, taktiež problémy s pružením. Nakoniec sa ani jedno neukázalo ako pravda. Oranžový Hummer mal zlomené zavesenie nápravy a provizórna oprava sa ukázala ako nemožná. Medzičasom ho servisný tím dostihol, bolo to však neskoro pretože štart do RS bol uzavretý. To znamená pre američana predčasný koniec Dakaru a veľkú frustráciu. Časy v cieľoch jednotlivých waypointov boli na špici kategórie veľmi tesné. Mark Miller viedol na prvom waypointe dňa, do rovnakého miesta však dorazili i Sainz a Peterhansel po 28 km úseku, a to dokonca v rovnakom čase, len dve sekundy za Millerom. Na konci etapy bol rozdiel medzi prvým a tretím iba 1:22 min.

Celkovo:
1 Carlos Sainz (VW) in 11:09:14
2 Nasser Al-Attiyah (VW) +0:04:24
3 Stephane Peterhansel (BMW) +0:05:41

Kamióny
Medzi kamiónmi sa nič prevratné nedialo, pokračovali v poradí na ktoré sme si už zvykli. To znamená poradie totožné s celkovým.

Celkovo:
1 Vladimir Čagin (Kamaz) 11:49:16
2 Firdaus Kabirov (Kamaz) +0:08:41
3 Ales Loprais (Tatra) +0:12:36

Motocykle a štvorkolky
Na čele celkového poradia si Marc Coma s Cyrilom Despresom vymenili poradie, a Coma teda vedie o dve sekundy. K tomu mu stačilo to že do cieľa dorazil šestnásť sekúnd pred Despresom. Zo slovenskej účasti si opäť dobre viedol Štefan Svitko, ktorý do cieľa dorazil ako sedemnásty a v celkovom hodnotení sa posunul na pätnáste miesto.
Jakeš dorazil ako dvadsiaty prvý a Matoška na 64-tej pozícii. Ruben Faria, ktorý sa doteraz držal za vedúcim duom, v druhej polovici meranej časti stratil až sedemnásť minút a celkovo tak spadol na siedme miesto. Medzi motocyklami sa z toho stáva privátny duel medzi Comom a Despresom, pretože tretí Contardo na nich stráca 20 minút.

Celkovo:
1 Marc Coma (KTM) 11:43:12
2 Cyril Despres (KTM) +0:00:02
3 Francisco Lopez Contardo (Aprilia) +0:20:12

Českí pretekári Macháček a Plechatý dokončili etapu na štvrtom a piatom mieste. Celkovo sú stále v prvej päťke s približne polhodinovou stratou na vedúceho jazdca Maffeia na Yamahe. Prvá trojka sa pomenila, viz tabulka.

Celkovo:
1 Tomas Maffei (Yamaha) 13:33:56
2 Alejandro Patronelli (Yamaha) +0:01:54
3 Sebastian Halpern (Yamaha) +0:03:11

Na 83-ťom kilometri bolo Mini v prvej trojke, ale potom uviazlo v jame so zadnou nápravou vysiacou vo vzduchu, čiže smola sa im opäť lepí na päty

Etapa 5:

Trať viedla čisto po čilskom území, terén nebol nič iné než púšť a opäť púšť. Piata etapa mala mimoriadne efektný dojazd na čilské pobrežie pacifiku, kde jazdci po 423 kilometroch preteku museli zostúpať veľmi strmým zjazdom po dunách až do bivaku na pobreží.

Automobily
Môžeme povedať že opäť dominovali Volkswageny, veď v prvej päťke sa umiestnili štyri. Víťaz je ale z iného tábora, BMW X-Raid team konečne vyhral svoju prvú etapu vďaka Stephanovi Peterhanselovi. Viedol poradie cez väčšinu waypointov, druhému Al-Attiyahovi nadelil 1:24min a Sainzovi viac než tri minúty. Dobre začali i na Mini. Na 83-ťom kilometri bolo Mini v prvej trojke, ale potom uviazlo v jame so zadnou nápravou vysiacou vo vzduchu, čiže smola sa im opäť lepí na päty. Pomôcť von sa mu snažil Peterhansel, avšak neúspešne. Rus Leonid Novitsky na BMW mal smoly viac. Svojím autom zavadil o kameň na trati, náraz z kolesa sa preniesol do riadenia a jazdcovi zlomilo zápästie. Rally sa tak pre neho skončila.

Celkovo:
1 Carlos Sainz (VW) 15:45:48
2 Stephane Peterhansel (BMW) +0:02:26
3 Nasser Al-Attiyah (VW) +0:02:33

Kamióny
V kategórii kamiónov sa udiala celkom raritná vec. I keď ruské kamióny nemajú príliš dobrý image v našich končinách, fakt je taký, že Kamazy s technickým problémom na Dakare, to sa vidí málokedy. Mal ho Čagin a to ho posunulo 22 minút za víťaza etapy kabirova. Inak je to v podstate stále pretek rusov medzi Kabirovom a Čaginom. Loprais a Echter sa im len prizerajú z ďaľších pozícií.

Celkovo:
1 Firdaus Kabirov (Kamaz) 17:39:08
2 Vladimir Chagin (Kamaz) +0:13:36
3 Ales Loprais (Tatra) +0:25:20

Motocykle a štvorkolky
Prvá trojka tejto etapy boli v doterjašom priebehu rally kompletne noví jazdci. Vyhral portugalčan Goncalves, druhý čilan Lopez a tretí stupienok zobral Veerhoven z Belgicka. Naši pretekári obsadili dvanáste a trináste miesto, Jakeš o dve minúty pred Svitkom. Favoriti Coma a Despres sa nestratili, dokončili na štrtej a piatej priečke. Nepríjemná vec sa stala francúzkemu pretekárovi Olivierovi Painovi, ktorý na trati viedol cez prvé waypointy. S motorkou spadol a ostal ležať v bezvedomí a so zlomeným zápästím. Pomohli mu Goncalves a Marc Coma, ktorý pri ňom ostali až do príchodu vrtuľníku. Tento čas strávený pomocou samozrejme pretekári nestratili. Minúty sa im odpočítajú z GPS a do poradia sa počítajú
ako keby sa nič neudialo.

Celkovo:
1 Marc Coma (KTM) 16:59:33
2 Cyril Despres (KTM) +0:10:14
3 Francisco Lopez Contardo (Aprilia) +0:18:32

Koniec nádejam na dobré umiestnenie znamenala táto etapa pre Josefa Macháčka. Bol potrestaný štvorhodinovou penalizáciou za to že netrafil do jedného z waypointov. Tie minul dokonca dva, ale druhú penalizáciu sa podarilo anulovať, pretože mu dokázatelne nefungovala navigácia. Do cieľa dorazil v podstate podľa stôp iných jazdcov. Avšak podľa serveru km-racing.cz to nemusí byť konečný verdikt, pretože pri ďaľšom vyjednávaní sa im podarilo penalizáciu znížiť na dve hodiny a môže to mať ešte pokračovanie.

Celkovo:
1 Alejandro Patronelli (Yamaha) 19:40:24
2 Tomas Maffei (Yamaha) +0:01:27
3 Sebastian Halpern (Yamaha) +0:42:55
4 Martin Plechaty (Yamaha) +1:01:51