Priebeh pretekov, ich organizáciu a skvelú náladu v priestoroch padoku si pochvaľovali všetci zúčastnení, teda jazdci, ich kamaráti, či rodinní príslušníci, ale aj diváci

Veľkou novinkou budúcej sezóny AutoSlalom 2009, skusmo aplikovanou už na tieto preteky, je nová objemová kategória S1 do 1 400 ccm. Organizátori tak vyhoveli potrebám majiteľov áut s menšími motormi a uvoľnili veľký pretlak v kategórii do 1 600 ccm, v ktorej sa doposiaľ nezriedka stretlo i vyše 30 pretekárov. Už samotná anketa na stránke www.autoslalom.sk potvrdila, že to bolo dobré rozhodnutie a ohlas na samotných pretekoch i ešte väčší záujem z radov jazdcov s malými motormi novú kategóriu S1 maximálne potvrdil.

Na rozdiel od väčšiny iných pretekov AutoSlalom si boli usporiadatelia víkend pred pretekmi celkom istí dobrým počasím. Pre toto konštatovanie uprostred novembra netreba veľa, stačí aby nepršalo a nesnežilo. A tak sa stalo. V pondelok 17. 11. (štátny sviatok) bolo v okolí Bratislavy a Pezinka polooblačno, síce chladno, ale sucho. Pre veľký záujem a krátke jesenné dni posunuli organizátori celý harmonogram pretekov o hodinu skôr. Bolo totiž jazdné, že samotné jazdy musia skončiť do 16.30h. Následne je totiž v lese, kde sa preteky konali, tma. Registrácia s preberaním štartovných čísel teda začala už pred 8 h. Nasledovala klasická pešia obhliadka trate, užitočná hlavne pre nováčikov a štarty meraných tréningov.

Priebeh pretekov, ich organizáciu a skvelú náladu v priestoroch padoku si pochvaľovali všetci zúčastnení, teda jazdci, ich kamaráti, či rodinní príslušníci, ale aj diváci. Všetko prebehlo podľa plánu. Posledné auto sa na trati v tretej ostrej jazde objavilo tesne pred 16.20 a následné vyhlasovanie výsledkov a odovzdávanie trofejí i hodnotných cien prebehlo pred 17 h. Na stupňoch víťazov sa na tomto podujatí objavilo viacero nových tvárí, ktoré sú povzbudením pre všetkých jazdcov.  Samozrejme, organizátori a tradiční realizační partneri sa i znova postarali o originálne trofeje a zaujímavé, praktické hodnotné ceny pre víťazov. Každý z víťazov si, rovnako ako na každom podujatí domov odniesol hodnotné ceny a poukazy v hodnote od 2 000 – do 5 000 korún.

 

Výsledky nájdete na ďalšej strane.