Inter Cars MX-5 Cup bavil divákov na Veľkej Cene SR

Pretekári MX-5 Cupu na Veľkej Cene SR

Sobotné preteky

V sobotnej kvalifikácii bol medzi MX-5 najrýchlejší Konstantins Calko, ktorý s časom 2:44,031 za seba poslal Lukáša Koník, Romana Rosinu i Rasťa Szalaya. Preteky však vôbec nezačali dobre. Keď sa jazdci rozbiehali do zavádzacieho kola, na štartovom rošte zostal stáť Julo Konček na Vauxhall Vectra. Tým pádom sa musel zaradiť až  na koniec. Po štarte chcel však stratu veľmi rýchlo dohnať. Veľmi rýchlo sa predieral poľom, až kým neprišiel do technickej pasáže. Tam si nerozumel s maďarským pretekárom na BMW E30, obaja skončili po hodinách krížom cez trať a cúvali von. Všetci sa ich snažili obísť, na nie všetkým sa to podarilo. V oblaku prachu tak Lukáš Koník preletel cez zadnú časť maďarského BMW.

Inter Cars MX-5 Cup bavil divákov na Veľkej Cene SR

MX-5 Cup tesne pred štartom

Najhoršie však skončila Tímea Glossová, chcela sa vyhnúť celej tej neprehľadnej situácií, no mala veľkú smolu, pretože ju trafil Julo Konček zadnou časťou svojho auta priamo na dvere a zadný blatník. Na trať musel safety car a maršáli mali veľa práce, kým nehodu odpratali. Po reštarte sa situácia ukľudnila a videli sme kopu zaujímavých súbojov. O čelo stále bojovali Konstantins Calko a Rasťo Szalay. Do konca pretekov si vymenili pozíciu niekoľkokrát. Veľmi tesne zvíťazil Calko len 0,6 s pred Szalayom, tretie miesto vybojoval aj napriek poškodenému autu Lukáš Koník.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Nedeľné preteky

Nedeľnú kvalifikáciu vyhral Peter Nemsila časom 2:43,327 a nechal za sebou všetkých konkurentov. Štart už našťastie nebolo také demolačné derby ako v sobotu. Ale ani tieto preteky sa nezaobišli bez safety caru. V treťom kole skončili po kolízii Dano Dangl a Drahomír Osvald mimo trať. Bolo to na nebezpečnom úseku v zákrute T6 a tak preteky pokračovali za safety carom.

Inter Cars MX-5 Cup bavil divákov na Veľkej Cene SR

Pretekári predvádzali na trati parádne divadlo

Szalay, ktorý predbiehal ešte pred cieľovou čiarou, za čo dostal od vedenia pretekov penalizáciu. O akciu na čele sa tentokrát starali Lukáš Koník, Konstantins Calko spolu s Rasťom Szalayom.  Pozície si menili v každom kole. Z tejto situácie najviac vyťažil Calko, ktorý preteky vyhral, druhé miesto so stratou len 0,1 s vybojoval Lukáš Koník. Pod šachovnicou prešiel síce tretí Rasťo Szalay, no kvôli penalizácii sa prepadol nižšie a prvé pódium v Inter Cars MX-5 Cup si na svoje konto pripísal Mike Krasňanský.

Inter Cars MX-5 Cup bavil divákov na Veľkej Cene SR

Konstantins Calko vyhral obidva preteky MX-5 Cupu na Veľkej Cene SR

Inter Cars MX-5 Cup na Veľkej Cene SR opäť potvrdil, že patrí medzi veľmi vyrovnané seriály. Divákom priniesol more akcie a kopec predbiehacích manévrov. Hosť seriálu, Konstantins Calko sa tiež veľmi dobre bavil za volantom MX-5 a nesmieme zabudnúť, že pravidelný účastníci Cupu s ním dokázali držať krok, čo vypovedá o kvalite seriálu. MX-5 Cup sa na Slovakia Ring vráti už 6. septembra 2018, keď bude pokračovať 5. kolom, tentoraz v rámci Slovenského Okruhového Pohára.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov