Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

Nová časomiera je skok vpredUž na jeseň minulého roka si chalani v KartOne aréna svojpomocne naprogramovali vlastný softvér časomiery. Má oveľa viac funkcií ako pôvodný, podstatne prehľadnejšie zobrazovanie, ponúka možnosti prípadných korekcií aj počas pretekov (pri poruche motokáry), výstup z nej je pre každého oveľa lepšie čitateľný a prevádzkarom prináša ďalšie funkcie, ktoré v hale zjednodušujú prácu i servis a v neposlednom rade pomáhajú aj organizátorom pretekov. Posledné dva mesiace minulého roka boli testovacie a dolaďovacie. Dá sa napísať, že od nového roka je nová časomiera v plnom nasadení. Stala sa ďalším veľkým plusom najlepšej a najväčšej motokárovej haly na Slovensku.

2pretekárky medzi 36 chlapmi


Na pohľad by sa mohlo zdať, že KartCup je len chlapská záležitosť. Toto presvedčenie po celý minulý rok chrabro v rýdzo chlapskom kolektíve porušovala Renáta Zajcevova. Na žiadnych pretekoch nebola len babou do počtu. Patrí medzi špičku štartovného poľa, nie len v hale KartOne. Po minuloročnom zápasení vo farbách vlastného tímu Na Hrane prijala pozvanie do špičkového tímu HBRT. Prvé preteky sezóny 2013 osviežila prítomnosťou ďalšia dievčina, Veronika Vanyová z nového tímu GoKartTeam, ktorá pretekala po boku známeho mena z motoršportu Tomáša Liedla. Obe baby si na trati počínali nadpriemerne dobre a nežné pohlavie v žiadnom prípade neostalo v hanbe!


Kvalifikácia na tisícinky sekundy!


V 10. minútovej kvalifikácii to bol skutočne tvrdý boj. Hralo sa doslova o stotinky sekundy. Prvé miesto si s časom 46,22 vybojoval tím Polnoční jazdci. Druhé miesto, s časom horším len o 11 stotín sekundy získali minuloroční v흻azi celej série Go Baby Go. Tím HBRT skončil na 3. mieste s časom horším len o 0,01 s! Veľkú konkurenciu na trati dokumentuje najlepšie fakt, že 9 z 12 tímov sa v kvalifikácii zmestilo do 1 sekundy a prvých 6 dokonca zajazdilo čas pod 47 s. Tímy BK racing a Drifting.sk zajazdili na chlp rovnaké kvalifikačné časy 47,08 s. Poradie v ich prípade určila časomiera na základe ďalších časov kvalifikácie.

Druhé kolo novej sezóny sa koná na Valentína 14.02. v KartOne Aréna od 18.30 h (štvrtok).
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Nervák až do posledného kola


Viacerí jazdci sa už minulý rok vyjadrili, že pretekať v protismere v KartOne Aréne im vyhovuje viac. A je to príjemná zmena, lebo jazdi v tomto smere sa až tak často nedá. Situáciu na trati v prvej fáze pretekov komplikoval nový tím LuPo Racing. Jeho členovia bez skúseností s jazdením na motokárach a vôbec s pretekmi spôsobovali na trati komplikácie. Do pretekov KartCup sa dostali omylom organizátora. Nie, žeby tieto preteky nesmeli jazdiť, samozrejme budú vítaní, no bude nutné intenzívne trénovať, aby ich účasť na pretekoch nebola len fyzická, ale aj kvalitná a akceptovateľná aj pre rýchlych jazdcov na trati.Celkovo prebiehali preteky veľmi hladko. Dovažovanie ľahkých jazdcov na 85kg znova pomohlo dorovnať východiskovú pozíciu veľkých a malých ľudí na trati. Pri povinnom striedaní jazdcov v boxoch s pevnou zástavkou 30 s pre každý tím (pre zvýšenie bezpečnosti a minimalizovanie stresu) sa borcom z tímu Go Baby Go podarilo vyraziť na trať v zápale boja v nesprávny moment. Riaditeľ pretekov tento ťah posúdil ako nebezpečný a ohrozujúci ostatných jazdcov na trati a nasledovala 10 s zastávka v boxoch v podobe Stop and Go. Vedúci tím Go Baby Go tak stratil prvú pozíciu v prospech tímu HBRT. A začal sa neúprosný boj nárazník na nárazník. Posledných 10 minút to na trati doslova vrelo. Séria KartCup tak intenzívny boj o prvé miesto azda ani nepamätá. Je celkom možné, že skvelo jazdiaci tím HBRT by tlaku Go Baby Go neskôr podľahol, no časomiera ukončila preteky v nasledovnom poradí:

I. KartCup 2013 – KartOne Aréna (backrace) 17.01.2013
por tím členovia body
1 HBRT Matúš LÖRINČÍK, Renáta ZAJCEVOVA, Attila KLARIS 20
2 Go Baby Go Tomáš BIZUB, Branislav BIZUB, Viktor MACKO 17
3 Na Hrane Andrej CIMMERMANN, Mário CHAMUTY, Lukáš MATISKO 15
4 Steps Nitra Oto HROBA, Martin HROBA, Matej HOMOLA 13
5 BK racing Ján MORAVČÍK, Peter KOMÁREK, Ľuboš MORAVČÍK 12
6 GoKart Team Tomáš LIEDL, Veronika VANYOVÁ, Stanislav KOPÁČIK 11
7 Polnoční jazdci Tibor GLOZNEK, Milan VANDÁK, Peter SÁMEL 10
8 Rival Car Zoltán LOVÁSZ, Kristián LOVÁSZ, Miroslav TICHÝ 9
9 Autocross Pažický Daniel PAŽICKÝ, Marián PAŽICKÝ, Miloš PAŽICKÝ 8
10 Drifting.sk Matúš LICHANEC, Róbert EMILA, Aleš DRINKA 7
11 Kejcar Marián MAŤKO, Tomáš MAŤKO, Martin MACURA 6
12 LuPo Racing Ondrej REŽO, Lukáš REŽO, Martin REMEŇ 5

Sierál KartCup podporujú:


AUTOGLYM - špičková autokozmetika, POLEP.SI - polepy na čokoľvek, ALCOHOL KILLER - prírodný osviežujúci nápoj, CarZone - všetko pre pilota,