Odhliadnuc od nedeľnej F1 v úlohe na gauči ležiaceho TV diváka, bola návšteva motokárovej haly pre obyčajného fanúšika motoršportu tá najjednoduchšia  možnosť a zároveň príležitosť na aktívne jazdenie a meranie si jazdeckých síl. Stretnutie bežných ľudí, overal, rukavice, helma a išlo sa jazdiť. A pri pravidelnom jazdení to bol stále motoršport “pre malé peňaženky“ ak zvážim fakt, že VEĽKÝ Karting stojí už skutočne veľké peniaze o inom druhu aktívneho motošportu už ani nehovoriac. Hovoril som si, aké by bolo super, keby sme toto všetko mali aj  na Slovensku. Chcem tým len povedať, že mi je osobne veľkým potešením, že tu dnes máme Národné Motokárové Centrum Kart1Arena, v ktorom sa môže prevádzkovať halový motokárový šport. Halu, kde sa cielene usporiadajú pretekárske série rozličných jazdeckých úrovní.

Adam Hedera

Národné Motokárové Centrum spĺňa svojim vybavením požiadavky rakúskeho promotéra a tak bude Kart1Arena už po druhý krát dejiskom prestížnej série 12 hodinových pretekov rakúskych halových majstrovstiev Austrian Indoor Masters AIM 2013 – 2014. Za dvanásť rokov existencie AIM tu vyrástlo veľké množstvo kvalitných pretekárov. Od môjho aktívneho jazdenia v tejto sérii ubehlo už niekoľko rokov, no aj naďalej pozorujem so záujmom jej dianie ako aj vývoj jednotlivých pretekárov. Rakúšania nenechajú nič na náhodu, fokus, koncentrácia, zodpovedný prístup, kompletné jazdecké nasadenie. Zjednodušene povedané, tu nie je reč o pretekároch slabých a silných, tu sú všetci silný a niektorí ešte silnejší. Chýbajúca jedna desatina ťa posúva o dve, tri miesta dozadu, pri chýbajúcich dvoch desatinách na kolo ti súper viditeľne odchádza a strácaš kontakt, ktorý je tak dôležitý pre mentálny pokoj pretekára, „ostať pri muzike“. Na stratu piatich desatín na kolo, radšej ani nepomyslieť.

Milan Noe Molnar

Motokárová hala, slalom, vrchy, okruh, fakt, že talent potrebuje správny priestor a podporu, platí tak ako v iných športových disciplínach, tak aj v motošporte! Chalani z ulice prv v Kart1Arene začínali a postupne nadobúdali a zdokonaľovali svoje jazdecké kvality až do dnešnej úctyhodnej podoby. Prostredníctvom viacerých pretekárskych sérii ako napr. TRC Team Racing Challange, Indoor kart cup alebo Kartcup Maroša Čabáka sa v Kart1Arene vyprofilovalo niekoľko kvalitných jazdcov. Skutočnosť, že tento priestor našiel a vychoval talent má v prípade vynikajúcich jazdcov definitívne svoju pravdu!

Rozhodnutie Národného Motokárového Centra o nasadení, ako aj o finančnej podpore, vlastného slovenského tímu Kart1Arena do celého preteku rakúskych majstrovstiev je veľmi radostná správa. Slovenský halový motokárový šport sa môže takto prezentovať nielen ako hostiteľ podujatia v Kart1Arene, ale aj vlastným tímom mimo Slovenska. Okrem toho sa už v minulosti ukázalo, že o výnimočných jazdcov je vonku záujem, takže ponuka o angažmán v zahraničnom tíme nie je nikdy vylúčená! Skutočnosť, že som bol poverený vedením tohto tímu je v mojom osobnom prípade doslova satisfakciou. Viem, čo nás v AIM čaká a preto nechcem písať o nejakých cieľoch, som však presvedčený, že zostava jazdcov v tíme Kart1Arena dokáže byt rakúskym tímom dôstojným súperom.

Tomas Bizub

Jazdci tímu Kart1Arena budú Milan Noe Molnár, Braňo Bizub, Adam Junior Hedera, Ali Gharakhani, Viktor Macko a Tomáš Bizub. Byť rýchli, musí byť v tomto prípade samozrejmosťou. Mojou úlohou bude zosúladiť individuálne kvality týchto chalanov do tímového fungovania.
 
Už vopred sa chcem aj v mene jazdcov poďakovať za prejavenú dôveru, ako aj za značnú finančnú podporu tímu Kart1Arena majiteľovi Marošovi Hederovi a Tomášovi Simon Krasňanskému.
 
autor: Michal Mike Krasňanský
 
Kalendár Austrian Indoor Masters AIM 2013 - 2014:
16.11.2013 Győr
14.12.2013 Bratislava
04.01.2014 Bratislava Back

25.01.2014 Kottingbrunn
15.02.2014 Kottingbrunn Back
08.03.2014 Daytona back