Náhradná motokára nestačila

Organizátori KartCupu si zakladajú na tom, že pre každé preteky musí ostať aspoň jedna náhradná motokára. V prípade akejkoľvek poruchy na motokáre počas pretekov tak dokáže tím celkom plynule pokračovať. Ak je porucha na motokáre menšia a rýchlo opraviteľná (zväčša odtrhnuté lanko plynu) mechanici sa ju snažia hneď opraviť, nech je jedna motokára v rezerve aj naďalej.


V GoKarts Holíč majú k dispozícii 10 papierovo vyrovnaných motokár. Už pri tréningoch a kvalifikácii sa ukázalo, že jedna za ostatnými zaostáva viac, než by bolo akceptovateľné. Tento problém opraviteľný nebol. Do žrebovania rozdelenia medzi tímy sa preto nedostala. Počas 10 minútovej kvalifikácie sa ukázalo, že ďalšia kára vyžrebovaná tímom Flat Tire Association prakticky vôbec nebrzdí. Tunajšia trať si vyžaduje naozaj prudko brzdiť minimálne na dvoch miestach (za predpokladu že ste na trati sami). Pri nasadení v pretekoch sú brzdy užitočné prakticky úplne všade. A prvý vážny problém bol na svete. Ukázalo sa, že motorkára má poškodený brzdový systém tak, že jeho oprava nebola realizovateľná na počkanie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

Kvalifikácia bola 2x

Keďže tím TopSpeed.sk je zároveň organizátorom série KartCup, v prvom rade organizátori svoje pretekárske náradie odstúpili chalanom z Flat Tire Ass. Bolo zrejmé, že TopSpeed.sk si už druhýkrát po sebe v tejto hale pre technické trampoty skutočne nezapreteká... Ukončenie kvalifikácie sprevádzal ďalší technický problém, neschopnosť počítača vytlačiť, či zobraziť výsledky. Po asi štvrťhodine boja s klávesnicou padlo rozhodnutie spustiť kvalifikáciu ešte raz. Toto však významne nabúralo časový harmonogram pretekov.

Víťaza kvalifikácie určilo druhé najrýchlejšie kolo!

Časomiera v GoKarts meria s presnosťou na 0,001 sekundy. Renáta Zajcev z tímu Na Hrane dokázala v 7. kole zajazdiť svoj najlepší čas 34,311 s. V predposlednom (15.) meranom kole jazdec tímu BK racing čas na tisícinu dorovnal. Poradie na prvom mieste do letmého štartu pretekov preto musel určiť druhý najlepší dosiahnutý čas. S časom 34,330 bol v porovnaní s 34,354 tím BK racing lepší než tím Na Hrane. Tretie miesto si vybojovali chalani z tímu Steps Nitra s časom 34,441. Neskorší víťazi pretekov Go Baby Go sa kvalifikovali na 4. mieste s časom 34,491.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

Motoršport je aj o šťastí


Dvojhodinové preteky začali, tak ako vždy, letmým štartom za safety károu. Už po pár kolách sa na prvých troch pozíciách usadili jazdci z tímov Na Hrane, Go Baby Go a BK Racing. Tento stav pretrvával celú prvú hodinu, počas ktorej mimoriadne zdatná gokartistka Renáta Zajcev nestriedala, ostatní už áno. Po výmene sa tím Na Hrane ocitol na 3. mieste. V druhej polovici pretekov sa však Jozef Just z tímu Na Hrane zaplietol do nezavinenej nehody, čo spôsobilo stratu pozície v prospech tímu Steps Nitra a zníženie straty KMM racing z dvoch kôl na 25 s. V tomto poradí na prvých priečkach preteky po 120 minútach skončili.

Práve výkon chalanov z BK racingu je hlavným prekvapením pretekov a veľkou motiváciou pre ďalšie tímy, ktoré sa jazde na motokárach pre časové i finančné dôvody nemôžu venovať viac než 1x týždenne. Vrelo to pri bitke o 4. miesto. Chalani z tímu KMM racing nepatria k stálym účastníkom série KartCup a preto členov Na Hrane by iste hnevalo, že cenné body pre celkové hodnotenie sezóny minie zbytočne tím, ktorý ich nepotrebuje. Boj o štvrté miesto mohol byť napínavý, no pár minút pred koncom sa na káre domáceho tímu KMM racing pretrhlo lanko. Pre viaceré tu uvedené tímy platí, že šport je do značnej miery aj o šťastí. V týchto pretekoch ho mal vlastne málokto... :)

Výsledné poradie tímov XII. KartCup 2012
(22.11.2012 - GoKarts Holíč)

1. miesto Go Baby Go 20 b
2. miesto BK racing 17 b
3. miesto STEPS Nitra 15 b
4. miesto Na Hrane 13 b
5. miesto KMM racing 12 b
6. miesto Flat Tire Ass. 11 b
7. miesto Autocross Pažický 10 b
8. miesto Motorko 9 b
9. miesto TopSpeed.sk 8 b

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov