Seat Leon Single Make Trophy

TC3 chce pomôcť pretekárom naštartovať kariéru

Marcello Lotti chce znova vystavať základňu „pyramídy cestovných vozov“ a umožniť pretekanie za rozumné peniaze.

Otázka: Aká myšlienka stojí za TC3?
Marcello Lotti: Tento nový koncept prišiel ako priamy dôsledok skúseností, ktoré majú rôzne národné šampionáty cestových vozov. Je tam silný dopyt po pretekárskych autách, ktoré môžu kúpiť a prevádzkovať za rozumnú cenu.

Otázka: O akých autách hovoríme?
Marcello Lotti: Už existuje jedno auto, ktoré spĺňa všetky kritéria: Seat Leon pre Single-Make Trophy. Leon už dokázal, že je perfektné zákaznícke pretekárske auto, ktoré štartuje úspešnú kariéru mnohých mladých jazdcov v národných, regionálny alebo svetových majstrovstvách. Celý rad automobiliek má autá, ktoré potenciálne spĺňajú podmienky TC3, spomeniem napríklad Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde, Ford Focus RS, Honda Civic Type-R, Mercedes CLA 45 AMG, Opel Astra OPC a Volkswagen Golf GTi. Všetky tieto autá sú už zo svojej podstaty vhodné pre naše potreby.

Seat Leon Single Make Trophy

Seat Leon Single Make Trophy spĺňa kritériá TC3

Otázka: Aké sú ciele seriálu TC3?
Marcello Lotti: Najväčším cieľom TC3 je posilniť kategóriu cestovných vozov, obnoviť základ „pyramídy cestových vozov“ prostredníctvom celosvetového produktu. Technické predpisy sme koncipovali tak, aby ponúkli tesné, vzrušujúce preteky a predpisy budeme ďalej korigovať pomocou systému balansovania výkonnosti. Vo výsledku si myslím, že automobilky a tuneri budú môcť posilniť svoje komunity zákazníkov pretekárov a tímy a jazdci dostanú príležitosť k rastu a zbieraniu skúseností v pretekoch cestovných vozov.

Otázka: Môžete nám už priblížiť sezónu 2015 TC3 International Series?
Marcello Lotti: TC3 International Series odmení titulom jedeného jazdca a jeden tím, zatiaľ čo účasť bude obmedzená na osem tímov, aby sme dosiahli maximálne 24 áut na štarte. Ďalšie detaily uvedieme v prvý čas.

Zdroj: tlačová správa

Foto: fiaetcc.com