Návrat za volant

Po príchode do slnečnej Barcelony čakali na Richarda dva tréningové dni. S autom aj traťou už nejaké tie skúsenosti má, ale auto kategórie GT3 na tejto trati ešte nepilotoval. Po niekoľkých kolách už bol s autom jedna duša a všetko bolo pripravené na kvalifikáciu do prvých pretekov.

Do nej vyštartoval Rišo a od jej začiatku sa držal na vysokých priečkach. Po uplynutí časového limitu figurovalo snehobiele BMW M6 GT3 na fantastickom 4. mieste v kategórii ProAm a celkovo na 12. mieste! Hneď pred ním štartovalo BMW, ktoré bojovalo o titul, takže cieľ na kvalifikáciu bol splnený. Rišo štartoval aj do prvých pretekov a štart sa mu teda podaril znamenite. Z 12. miesta sa posunul na 8., k čomu mu pomohol chaos v prvej zákrute, po ktorom skončilo Lamborghini Gallardo REX v bariére. Rišo udržal priečku, ktorá v hodnotení ProAm bola pódiová až do zastávok v boxoch, kde predal auto tímovému kolegovi, Jakubovi Knollovi. Ten musel po výjazde Safety Caru čeliť výraznému tlaku súperov, čo ho doviedlo k chybe a následným hodinám. V cieli z toho bolo 19. miesto.

Preteky plné bojov

V nedeľu štartoval do kvalifikácie Knoll a vyjazdil 21. miesto absolútne. Na tomto mieste sa tím držal po celý čas, kým do auta nesadol Rišo Gonda... Z milého slovenského šuhaja sa stal predátor za volantom. Zas a raz ukázal, že si zaslúži miesto vo vrcholovom motoršporte a presekal sa na skvelé 15. miesto! Nebyť zbytočne dlhej zastávky v boxoch, mohol byť Rišo na pódiu, od ktorého ho delilo presne 15 sekúnd, ktoré stratil v boxoch. Tak z toho bolo 7. miesto v kategórii ProAm.

Zaujímavé je, že zajazdil 3. najrýchlejšie kolo absolútne, a to je pre celý tím Šenkýr takmer všetko nové! Pneumatiky, trať, šampionát. Ale rok 2018 môže priniesť účasť v celom šampionáte, takže to vyzerá, že Rišo bude mať o zábavu postarané aj budúci rok. My mu želáme len to najlepšie a tešíme sa na písanie ďalších dobrých správ aj v budúcom roku! Go Gonda Go!