To zďaleka nie je všetko. Sport1 HD a Sport2 HD ponúknu možnosť sledovať všetky tréningy, kvalifikácie a preteky, všetko v HD kvalite! Novinkou je podrobná profesionálna analýza. Diváci určite ocenia i zostavu komentátorov. Profesionálnu analýzu pretekov priamo v štúdiu ponúkne dvojica ostrieľaných pretekárov, Štefan Rosina a Jan Charouz. Slovenským komentátorom bude známy Štefan Eisele (v ČR bude komentovať T. Richtr).

Reportérom z miesa vybraných pretekov bude Ondřej Voršilka. Všetci komentátori budú zároveň aktívni a pravidelne reagovať na divácke dotazy na facebooku SportTV a blogu Sport1 HD a Sport2 HD aj na webe http://www.sport1tv.cz/. S pravidelnosťou sa s divákmi podelia o svoj pohľad na Formulu 1, prinesú odbornú analýzu a zodpovedia všetky otázky a dopyty.

„Nemôžeme sa dočkať 15. marca a začiatku novej sezóny F1 na Sport1 HD a Sport2 HD. Prinesieme ju v kvalite, akú si zaslúži: moderné štúdio, najlepších domácich komentátorov, reportéra priamo z miesta a HD kvalitu. Našim cieľom je poskytnúť zážitok, ktorý umocní napínavé preteky.“ povedal Levente B. Málnay, výkonný riaditeľ spoločnosti AMC NI Central Europe. „Som rád, že sa podarilo vybrať komentátorský tím a osobne, ako fanúšik F1, sa teším na prvé preteky na našich staniciach Sport1 HD a Sport2 HD. Pevne verím, že to bude pre diváka vynikajúci športový zážitok,“ vyjadril sa Evžen Chlanda, country manager AMC Networks International pro Českú republiku a Slovensko.

F1 najblizsie tri sezony slovakom prinesie Sport 1 a Sport 2 HD

Nové F1 štúdio kanálov Sport 1HD a Sport 2HD vyzerá naozaj luxusne.

Štefan Rosina

Štúdiový analytik, spolukomentátor
 

Štefan bol jedným z najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov, v seriáli MS Porsche Cup odjazdil kompletných 7 sezón na okruhoch, kde sa jazdili preteky Formule 1. Po viac ako 16r sa Štófi rozhodol venovať komentovaniu prenosov F1. Preto sadne do kresla štúdiového analytika, aby priniesol, najmä slovenskému publiku, nový a svieži pohľad na každú Veľkú cenu. „Veľmi ma teší dôvera a hlavne príležitosť, ktorú mi Sport1 HD a Sport2 HD dali. So Štefanom Eiselem sme už zohraná dvojica, máme za sebou dva roky úspešnej spolupráce a myslím si, že v tomto smere si rozumieme a vieme sa dopĺňať. Predpokladám, že nás čaká zaujímavá sezóna a štartové pole bude vyrovnané. Už sa nemôžem dočkať prvých pretekov v Melbourne,“ povedal Štefan Rosina.

Štefan Eisele

Komentátor
 

30-ročný redaktor športového spravodajstva, odchovaný na nezabudnuteľných súbojoch Häkkinena so Schumacherem, prinesie iste zaujímavý pohľad na F1, ktorú sleduje viac ako 18 rokov. Súčasnú éru F1 naviac považuje za to najzaujímavejšie obdobie. Dva posledné ročníky spolukomentoval F1 na slovenskej televízii a viedol niektoré priame prenosy a štúdio pred začiatkom veľkých cien. V roku 2014 si dokonca sám zajazdil vo Formuli Renault 2,0 na Slovakiaringu.

F1 najblizsie tri sezony slovakom prinesie Sport 1 a Sport 2 HD

Tomáš Richtr

Hlavný (štúdiový) moderátor a komentátor

Tomáš Richtr sa F1 začal profesne venovať v roku 1998, keď prispieval na novovznikajúce spravodajské weby. Jeho záujem sa sústredil nielen na dianie na samotnej závodnej dráhe, ale i na organizačné zákulisie a udalosti s ním spojené. Jeho hlas bolo možné prvý raz počuť pri národných pretekoch ČR, alebo pretekoch DTM, GT alebo WTCC na Automotodrome v Brne dva roky pred tým, než sa presunul do televízie. Tam sa venoval šampionátom IndyCar, Le Mans, F3000 i A1 GP. Od roku 2008 začal najsledovanejší šampionát motoršportu i komentovať. A to mu vydržalo dodnes. Pre sezónu 2015 bude Tomáš Richtr spolupracovať s prevádzkovateľom staníc Sport1 HD a Sport 2 HD, nielen na pozícii komentátora prenosov F1, aj ako moderátor predpretekových Štúdií F1.
 

"Vždy som krútil hlavou nad stovkami tlačových správ, ako sú pretekári F1 nadšení z novej výzvy napríklad pri zmene tímu. Ale ja naozaj som!" tvrdí Tomáš Richtr. "Som nadšený rozsahom, ktorý chce AMC Formuli 1 venovať. Predpretekové Štúdio F1 bude hodinové a svoje analýzy v ňom budú ponúkať experti Jan Charouz a Štefan Rosina. Televízia bude mať na mnohých pretekoch svojho redaktora, takže budeme mať informácie z prvej ruky. Vysielať sa budú všetky jazdy bez výnimky. Naviac v obrazovej kvalite HD. Podľa môjho názoru dostať ľudí k Formuli 1 ešte bližšie by bolo už naozaj ťažké."

Jan Charouz

Štúdiový analytik, spolumoderátor
 

Jan začal pretekársku kariéru v siedmich rokoch na motokárach triedy Comer 80, v ktorých súťažil päť rokov. V roku 2000 prestúpil do triedy ICA-J a vo svojej druhej sezóne získal tretie miesto v medzinárodnom šampionáte Českej republiky. V roku 2002 pretekal v triede Ford Fiesta v Medzinárodných majstrovstvách Českej republiky v pretekoch automobilov na okruhoch. Spoločne s Erikom Janišom skončili prví a stali sa najmladšími majstrami v histórii šampionátu. Jan Charouz za svoju kariéru nazbieral veľké množstvo titulov a víťazstiev a získal i cenu FIA Talent roku. Bude veľkým prínosom pre novú F1 hlavne vďaka mnohoročným skúsenostiam nazbieraným za volantom. Jan Charouz bude hlavným analytikom, ktorý prinesie do rozboru pretekov vždy niečo nového a bude schopný sa pozrieť na celú situáciu z úplne iného pohľadu – pohľadu jazdca. „Som poctený príležitosťou stať sa členom tímu novej F1. V motoristickom prostredí sa pohybujem veľmi dlho, za tú dobu som nazbieral veľa skúseností, a teraz sa o ne konečne môžem podeliť aj s divákmi. Už sa neviem dočkať,“ konštatoval Jan Charouz.

Ondřej Voršilka

On-site redaktor
 

Ostrieľaný redaktor so záujmom o motošport, ktorý pôsobí na Sport1 HD a Sport2 HD už niekoľko rokov, prinesie fanúšikom burácajúcich motorov tie najhorúcejšie novinky priamo z miesta diania Veľkej ceny. Spolu s Ondřejom nahliadneme pod pokrievku Formule 1, a to rovno z prvej triedy. Na poli motor športu komentoval seriály formule BMW, Porsche Super Cup, sérii X fighters vo freestyle motokrose, svetovú sériu enduro a mnoho ďalších. "Od malička ma to ťahalo k motoršportu. Motokáry, amatérska rallye, všetko, čo smrdelo benzínom, ma zaujímalo. A keďže F1 je v tomto odvetví absolútny vrchol, je mi cťou, že môžem byť na Sport 1 HD a Sport2 HD pri tom a prinášať Vám tie najzaujímavejšie informácie priamo z dejísk Veľkých cien," hovorí Ondřej Voršilka.