Prvé preteky
Skupina A – STC (Small Touring Car)
Prvé miesto na štarte malých áut, kde jazdia stroje s objemom do 1600 cm3 a do 2000 cm3, si vybojoval časom 2:18,886 Tomáš Horák s Hondou Civic Type-R, ktorý zdolal Alexandra Šuhajdu na Renaulte Clio. Tomáš bol síce rýchly, no v pretekoch sa mu nevyhli problémy a musel sa uspokojiť s 11. miestom v pretekoch a 7. miestom v triede do 2000 cm3. Boj o prvé miesto v pretekoch a aj triede do 2000 cm3 potom vyhral Jiří Konečný pred Alexandrom Šuhajdom, obaja na Renaultoch Clio rôznych generácií. Tretie miesto v tejto triede patrilo Stefanovi Schafhauserovi na Lotuse Exige. Triedu do 1600 cm3 vyhral Pavol Dlugoš na Škode Felicia, druhý skončil Marek Jančo na Forde Fiesta a po tretie miesto medzi nelicencovanými jazdcami si prišiel Mário Bobošík na Volkswagene Polo. V hodnotení Slovenského Okruhového Pohára vyhral v triede do 1600 cm3 Igor Végh na Honde CRX.

Slovenský Okruhový Pohár

Mazdy MX-5 Cup nechýbali ani v Maďarsku

Skupina B – BTC (Big Touring Car)
Skupina B, to sú veľké autá s objemom do 3000 cm3, do 3500 cm3 a nad 3500 cm3. V prvej kvalifikácii bol najrýchlejší a pole position si zaistil časom 2:06,628 Radek Hort na BMW M3, ktorý zdolal Rudolfa Machánka na Mercedes SLS AMG GT3. V hodnotení Okruhového Pohára, teda medzi pretekármi bez licencie vyhral triedu do 3000 cm3 Mário Komačka na BMW M3 Compact, pred Andrém Mašekom na BMW 130i a treťou Brigitte Schmalzl na Mercedes 190. Po prvé miesto v triede do 3500 cm3 si prišiel Radek Hort na BMW M3 E46 a druhé miesto obsadil Jakub Dirhan na BMW M3. V triede nad 3500 cm3 sme mali len jedného nelicencovaného pretekára a teda víťazom sa stal Stanislav Šedivec na Chevrolet Corvette ZR1. Najviac bodov do hodnotenia Slovenského Okruhového Pohára v triede do 3000 cm3 získal za prvé miesto Peter Žáček na BMW M3, druhé miesto obsadil Dušan Vicen na BMW E36 GT a tretí skončil Petr Šilík na BMW M3 Compact. Triedu nad 3500 cm3 vyhral Rudolf Machánek na Mercedes SLS AMG GT3.

Skupina C – OFC (Open and Formula Cars) 
Prvú kvalifikáciu otvorených áut a formúl vyhral s časom 2:04,862 Martin Prihoda, druhé miesto na štarte si vybojoval Ladislav Deak, obidvaja na Radicaloch SR4. Medzi otvorenými autami v hodnotení Okruhového Pohára získal prvé miesto Martin Prihoda na Radicale SR4 a druhý prešiel cieľom Ondřej Kočka na Caterhame. Ladislav Deak do pretekov nenastúpil. Jediným pretekárom s formulou bol Miroslav Nižnanský na Formule Opel Lotus, ktorý tak prvé preteky vo svojej triede formúl vyhral.

Skupina CUP – CUP (MX-5 Cup a Fiesta Cup)
Najrýchlejším v skupine CUP, ktorá združuje Fordy Fiesta R1 Cup a Mazdy MX-5 Cup bol s časom 2:31,151 Luděk Dolejš na Forde Fiesta R1 Cup. Ďalšie miesto v prvom rade na štarte si vybojoval Roman Vesílek tiež na Fieste R1 Cup. Prvé preteky a aj triedu Fiesta Cup vyhral Roman Vesílek, pred druhým Martinom Hlavnom a tretím Luďkom Dolejšom. Medzi Mazdami MX-5 Cup si víťazstvo z prvých pretekov odniesol Lukáš Koník, ktorý zdolal druhého Tibora Glozneka a tretieho Drahomíra Osvalda.

Slovenský Okruhový Pohár

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Druhé preteky
Skupina A – STC (Small Touring Car)
Poradie na štarte druhých pretekov určuje druhá kvalifikácia. V nej bol najlepší a pole position získal s časom 2:15,825 Nikolaus Menches na Ginette G20 Cup. Spoločnosť v prvom rade na štarte mu robil Jiří Konečný na Renaulte Clio. V hodnotení Okruhového Pohára vyhral preteky i triedu do 2000 cm3 Jiří Konečný na Renaulte Clio, druhé miesto vybojoval Nikolaus Menches na Ginette G20 Cup a po tretie miesto si prišiel Alexander Šuhajda na Renaulte Clio. V triede do 1600 cm3 dominante vyhral Pavol Dlugoš na Škode Felicia, druhý skončil Mário Bobošík na Volkswagene Polo a tretie miesto patrilo Marekovi Jančovi na Forde Fiesta. Triedu do 1600 cm3 v Slovenskom Okruhovom Pohári vyhral Igor Végh na Honde CRX.

Skupina B – BTC (Big Touring Car)
Druhú kvalifikáciu medzi veľkými autami vyhral časom 2:07,756 Rudolf Machánek na Mercedese SLS AMG GT3, ktorý odsunul Radka Horta na BMW M3 na druhé miesto. V Okruhovom Pohári v triede do 3000 cm3 bol najrýchlejší Petr Kochta, druhé miesto obsadil Tomáš Zabloudil a po tretie miesto si prišiel André Mašek, všetci na BMW 130i. Triedu do 3500 cm3 vyhral Radek Hort na BMW M3 E46 pred druhým Davidom Starým na BMW M3 E36 a tretím Gerhardom Zeinerom na BMW E36. Trieda nad 3500 cm3 opäť patrila Stanislavovi Šedivcovi na Chevrolet Corvette ZR1. Medzi licencovanými jazdcami v triede do 3000 cm3 si prvé miesto vybojoval Peter Žáček na BMW M3, druhý prišiel Dušan Vicen na BMW E36 GT a tretí skončil Petr Šilík na BMW M3 Compact. Triedu nad 3500 cm3 v Slovenskom Okruhovom Pohári vyhral Rudolf Machánek na Mercedes SLS AMG GT3.

Slovenský Okruhový Pohár

Skupina C – OFC (Open and Formula Cars)
Najlepšiu štartovú pozíciu spomedzi otvorených áut a formúl získal s časom 2:09,229 Martin Prihoda na Radicale SR4. Vedľa neho sa na štart druhých pretekov postavil Ondřej Kočka na Caterhame. V Okruhovom Pohári si po prvé miesto v triede otvorených áut prišiel Ondřej Kočka na Caterhame, Martin Prihoda na Radicale SR4 preteky nedokončil. Formule mali opäť len jedného zástupcu. Víťazom sa stal Miroslav Nižnanský na Formule Opel Lotus.

Skupina CUP – CUP (MX-5 Cup a Fiesta Cup)
Najrýchlejším v druhej kvalifikácii v Triede CUP bol s časom 2:31,246 Luděk Dolejš a druhé miesto si vybojoval Martin Hlavna, obaja na Fordoch Fiesta R1 Cup. Preteky i triedu Fiesta Cup vyhral Luděk Dolejš, druhý skončil Martin Hlavna a tretie miesto získal Roman Vesílek. V triede MX-5 Cup bol najrýchlejší Tibor Gloznek, druhé miesto vybojoval Lukáš Koník a po tretie si prišiel Roland Sikhart.

Media Cup
V rámci Media Cupu si Mazdy MX-5 Cup vyskúšali aj motoristický novinári, Majo Bóna, Maroš Čabák, Luboš Mistrík a Ján Žgravčák. Na oboznámenie sa s Pannoniaringom mali 10 minútový voľný tréning, potom nasledovala kvalifikácia a samotné preteky. V kvalifikácii sa najviac darilo Majovi Bónovi, ktorý časom 2:35,485 zdolal druhého Jána Žgravčáka. V pretekoch bol najrýchlejším opäť Majo Bóna a zaslúžene vyhral, druhé miesto získal Luboš Mistrík a tretí skončil Maroš Čabák.

Kompletné výsledky, ako aj galériu z druhého podujatia Slovenského Okruhového Pohára na maďarskom Pannoniaringu nájdete na stránke seriálu www.okruhy.sk. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s pretekármi na treťom podujatí, tentoraz na Masarykovom okruhu v Brne 7. mája 2015.

Slovenský Okruhový Pohár

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: tlačová správa