Noví jazdci, nové autá, nová trať a nový bodovací systém je len zlomok toho, čo ponúkne tento pokračovateľ úspešného príbehu svetových cestovných vozidiel (predtým WTCC). Druhá sezóna navštívi po úvodnom Maroku okruh v Maďarsku a tretím podujatím je náš SLOVAKIA RING. Potom seriál pokračuje do Holandska, Nemecka, Portugalska, Číny, Japonska, Macao a na záver navštívi Malajziu.


Obzrime sa za prvým podujatím FIA WTCR 2019 v Maroku, ktoré sa konalo na marákešskom okruhu Moulay El Hassan uplynulý víkend.

Vďaka pravidlu obráteného poradia top 10 z Q2 sa na pole position 2. pretekov ocitol Nick Catsburg (BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team, Hyundai i30 N TCR). Ten nanešťastie havaroval v 10. kole 2. pretekov potom, čo mu zlyhali brzdy. Prvenstvo tak zdedil jeho tímový kolega a celkový víťaz minuloročnej trofeje WTCR Talian Gabriele Tarquini. Druhý skončil Jean-Karl Vernay (Leopard Racing Team Audi Sport, Audi RS 3 LMS) a tretí Yann Ehrlacher (Cyan Performance Lynk & Co 03 TCR). Prvých 5 miest obsadilo až 5 rozličných značiek. Z víťazstva v posledných 3. pretekoch sa tešil Švéd Thed Björk, ktorý tak zaknihoval premiérové víťazstvo tímu Cyan Performance Lynk & Co čínskej spoločnosti Geely Group Motorsport. Dokonalý výsledok 1.-2. miesta im však znemožnila porucha riadenia v 14. kole na vozidle Yvana Mullera. Tretí skončil pri svojom debute šampión TCR Europe 2018 Španiel Mikel Azcona zo švédskeho tímu PWR Racing na Cupre TCR.

Po Maroku pokračuje WTCR na maďarský Hungaroring (27.-28. apríl). Po ňom už nasleduje RACE OF SLOVAKIA - 10. až 12. mája.

Ďalšie informácie nájdete na www.sklovakiaring.sk