Ulrichovci tesne pred štartom raly Budapešť – Bamako

Ulrichovci tesne pred štartom raly Budapešť – Bamako

Následný trojdňový maratón s celkovou dĺžkou 2.324 kilometrov ešte pritvrdil. Hneď šesťdesiat deväť úloh, vrátane troch bonusových a prísny časový limit kládli veľký dôraz na správnu taktiku. Niektoré posádky sa rozhodli časť úloh vynechať, nie však Juraj a Danka Ulrichovci. Napriek enormnej snahe a takmer žiadnemu spánku, nebolo v ľudských silách splniť všetky úlohy a  pritom stihnúť loď do Afriky. Po hodinovom spánku a posledných 500 kilometroch na európskej pôde sa na poslednú možnú chvíľu slovenská dvojica v Algericas nalodila na trajekt do Maroka.

Únava a spánkový deficit viedli k drobnej chybe, keď posádka nedoplnila zásoby paliva a vody. Vysoko v horách Ulrichovcom pomocnú ruku podali súperi, špeciálne poďakovanie patrí posádkam č.1 Trans Hungaria, č. 6 Vadludak Racing Team a č. 35 Team Oljeskiftexpressen.

Transkontinentálny supermaratón končil v marockej Khenifre, odkiaľ po krátkom spánku posádka vyrazila do ďalšieho etapového mesta, do Tazzarine. V tejto chvíli má slovenská dvojica za sebou päť súťažných dní, počas ktorých si dopriali len osem hodín spánku. Odmenou im je zisk 272 bodov a prvé miesto v priebežnom poradí.

zdroj: Raid Adventure Team