Titul najväčšej koncentrácie konských síl na meter štvorcový si v sobotu 5.júla dočasne pripísal Novohrad už 8-krát. Na letisku Boľkovce to bolo v rámci podujatia Teatro Power fest 2014 aj tentokrát veľmi husté a to kvôli stovkám extrémne vyladených áut a motocyklov, bohatému doplnkovému programu a šialeným, motoristickým vystúpeniam. Celodenné preteky na rovinke doplnil tuningový zraz, ktorý prilákal vyleštené, do detailov vypracované automobilové diela z okolia i vzdialenejších regiónov Slovenska. Statická prehliadka upravených áut bola okorenená moderovaným predstavovaním vybraných kúskov, kedy sa počas rozhovorov s majiteľmi objasnilo zákulisie ich prestavby. Tuningové skvosty hodnotila odborná porota a udeľovali sa cenné trofeje vo viacerých kategóriách, navyše úroveň decibelov bola dôležitým kritériom okrem prezentácie extrémnych hi-fi zostáv aj v prípade merania hlučnosti výfukov. 

Najväčšími lákadlami programu boli exhibičné vystúpenia na pristávacej dráhe, ktoré odštartovali doobedu driftérskou show profesionálnych pretekárov, ktorí to na dráhe roztočili na plné obrátky. Majstri jazdy v kontrolovanom šmyku - Tomáš Ježek a Marian Nikš  zahalili boľkovské letisko do dymu so spálených pneumatík a v tandémových jazdách ukázali svoj špičkový cit narábania s výkonnými zadokolkami. Svoju famóznu show - prevažne na jednom kolese predviedol aj maďarský motokaskadér a mnohonásobný šampión Tamás Végh a tak asi 20 minút mohlo byť publikum svedkom neuveriteľného umenia jedného z popredných európskych, motocyklových "street fighterov". Posledným, plánovaným prerušením pretekov bolo teátrálne predstavenie kaskadéra s umeleckým menom "Becman", ktorý zavítal so svojou show na Slovensko prvý krát. Sympatický šialenec z Maďarska presvedčil obecenstvo, že sa jeho malý hot rod dokáže šmykom točiť aj bez potreby sedieť za jeho volantom... 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Výsledky šprintov ( víťazi v jednotlivých kategóriách ):


Autá trieda PROFI:
P1: Róbert Žák (Renault 5GT turbo) Galanta
P2: Ivan Cich (Seat Ibiza) Bratislava
P3: Andrej Rákóczi (GM GT turbo) Veľké Ludince
P4: Demeter Róbert (Audi S4 biturbo) Maďarsko
P5: Tibor Eotvos (Š1000 MB) Košice
P6: Roman Kmeť (VW Golf 2) Prievidza
P7: Róbert Nagy (drag Tatra) Trstice

Autá trieda STREET:
S0: Andrej Rýs (Škoda Rapid) Banská Bystrica
S1: Attila Pomozi (Honda Civic) Levice
S2: Marian Nemec (Honda Integra Type-R) Levice
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe turbo) Česká republika
S4: Štefan Čajnák (BMW M5) Plešivec
S5: Ondrej Vasiľák (Audi RS6) Kežmarok
S6: Martin Vitko (Seat Leon TDi) Seňa
S7: Ľuboš Čelin (BMW 330xD) Krakovany

Absolútni víťazi:
1. Ondrej Vasiľák (Audi RS6) Kežmarok
2. Demeter Róbert (Audi S4 biturbo) Maďarsko
3. Ivan Šoltýs (Porsche 911 turbo) Kežmarok

MOTOCYKLE:
M1: Martina Báťková (Honda CB 125R) Detva
M2: Michal Zeman (Yamaha) Rimavská Sobota
M3: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Rimavské Janovce
M4: Štefan Pomšár (Suzuki Hayabusa) Veľký Biel
M5: Stano Poživenec (Hayabusa turbo) Bratislava

Trať dlhá 201 metrov s pevným štartom spomedzi áut v najkratšom čase - 6,616 s pri rýchlosti 181km/h pokoril maďarskí šprintér Demeter Róbert na brutálnom špeciáli Audi S4 biturbo. Do poslednej superfinálovej jazdy ôsmych absolútne najrýchlejších ale kvôli technickej poruche nastúpiť nemohol a tak si najväčší pohár bral pilot 700-koňovej RS6-ky - Ondrej Vasiľák. 

V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal pretekár Stano Poživenec na preplňovanom drag špeciáli Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa, ktorý zajazdil čas 6,271 s. a dosiahol na 1/8-míľovej dráhe max. rýchlosť 198km/h.
 

text: Kovács, foto: SŠA

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov