Sonoma Raceway

Jediné preteky WTCC v Severnej Amerike sa mali konať na kalifornskom okruhu Sonoma Raceway

WTCC vymenilo americkú Sonoma Raceway za čínsky Peking. Môže za to odrieknutá loď, kvôli ktorej by nestihli prepraviť autá a vybavenie na nasledujúce podujatie v Šanghaji načas.

Pýtate sa čo sa stalo? Áno, v predošlých rokoch všetko fungovalo a ani teraz nezaznamenali problémy medzi WTCC a okruhom Sonoma Raceway. Za vyradenie z kalendára nemôžu nezhody vedenia, ale logistické problémy. Organizátorom odriekli loď, ktorá mala previezť autá z USA do Číny, kde seriál pokračuje. Hľadali síce náhradné riešenie, no na miesto čínskych  pretekov by nedokázali priviezť autá a vybavenie včas.

Sonoma Raceway

Sonoma Raceway bola v minulých rokoch dejiskom pretekov WTCC

Francois Ribeiro, riaditeľ operácii Eurosport Events popisuje situáciu: „Museli sme čeliť logistickým výzvam a po konzultácii so zainteresovanými vo WTCC sme prešli všetkými scenármi, vrátane zmeny dátumu pretekov a leteckej dopravy. Dospeli sme k názoru, že zachovanie Sonomy v kalendári nie je možné. Promotér čínskeho šampionátu CTCC, náš partner v Číne, rýchlo reagoval a zmenil plán pretekov CTCC v Pekingu, týždeň pred pretekmi v Šanghaji. Toto nielen umožní usporiadať preteky WTCC v dvoch hlavných provinciách Číny a zvýši popularitu WTCC na najdôležitejšom automobilovom trhu na svete, ale aj zjednoduší logistiku a ušetrí rozpočet tímov.“

Sonoma Raceway

Američania veľmi neobľubujú európske motoristické seriály

WTCC najbližšie čakajú začiatkom augusta preteky v Argentíne, potom si dajú mesačnú prestávku, aby pokračovali 4. a 5. októbra na okruhu Goldenport Park v Pekingu, ktorý nahradil Sonoma Raceway. Prestávka im poskytne dostatok času, aby prepravili všetky autá a vybavenie do Ázie. Čína touto zmenou získa tretie preteky WTCC, k Šanghaju a Macau pribudne Peking.

Zdroj: autoblog.com