Rallycross na Slovakia Ringu rozhodol o víťazoch FIA CEZ Trophy

Rallycross na Slovakia Ringu priniesol veľa zaujímavých momentov

FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross Slovakia Ring prilákal kopec zaujímavých mašín, napríklad v triede SuperCars šialené štvorkolky s výkonom 600 k.

Špecializovaný okruh dlhý 1496 m, pozostávajúci z asfaltu a hliny je sám o sebe výzvou, no počasie na Slovakia Ringu ho urobilo ešte náročnejším. Ranný štart sobotňajších tréningov a kvalifikačných rozjázd zdržala hmla, v nedeľu sa o skrátenie programu postaral silnejúci dážď. Aj na to sú však pretekári zocelení náročnými podmienkami i tvrdými súbojmi zvyknutí, a tak videli diváci na trati množstvo zaujímavej akcie.

V najsledovanejšej triede SuperCars so 600 k monštrami z pohonom všetkých kolies a poriadne hlučným prejavom sa z víťazstva tešil Maďar Tamás Kárai na Audi A1. Zopakoval tak víťazstvo svojho krajana Tamása Pála Kissa z marca. Druhý skončil Rakúšan Max Pucher, ktorý sa však v konečnom účtovaní môže tešiť zo zisku FIA Trofeje Zóny Strednej Európy. Náš Juraj Baláž bojoval skvele, no v semifinále musel odstúpiť dve kolá pred koncom z 2. miesta po požiari elektroniky jeho Mitsubishi.

Nebola núdza o tvrdé súboje

Triedu Super 1600 ovládli Česi: Josef Šusta na Fabii vyhral pred Janom Ratajským a Tomášom Krejčíkom. Slovenský relykros sa mohol tešiť v kategórii SuperTouringCars nad 2000 cm3. V hodnotení týchto pretekov síce zvíťazil Rakúšan Karl Schadenhofer, no Miroslavovi Pospíchalovi aj 2. priečka bohato stačila na obhajobu FIA Trofeje Zóny Strednej Európy. Tretie miesto za Schadenhoferom patrí v konečnom súčte roka 2017 nášmu Pavlovi Zacharovi, ktorému tento víkend vypovedal službu jeho Seat pred semifinále.

V SuperTouringCars-2000 sa zrodilo prekvapenie: už istý šampión Roman Častoral pre poruchu Opla Astra OPC nestihol opakovaný štart semifinále a skončil až na 9. mieste, čo je jeho najhorší výsledok v sezóne. I tak však oslavuje zisk FIA CEZ Trophy, pred tento víkend tretím Maďarom Janzerom. Triedu STC-1600 na Slovakia Ringu i v celej sezóne vyhral Daniel Karlovits z Rakúska na Honde Civic pred maďarskými pretekármi Kádárom a Bernát-Lukácsom.

Preteky FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross Slovakia Ring boli skvelou pozvánkou na posledné podujatie tohto roka na našom okruhu pri Orechovej Potôni. Bude ním tradičná rely Keskomobile Auto Show 10. a 11. novembra 2017.

zdroj: tlačová správa